Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W filmie Niezniszczalni 3 widoczne są gadżety z serii gier Mass Effect

0
0
Jeśli miałeś okazję obejrzeć film Niezniszczalni 3 z 2014 roku, z pewnością pamiętasz scenę, w której grupa Barneya Rossa (w tej roli Sylvester Stallone) w efektowny sposób porywa Conrada Stonebanksa z galerii sztuki. Grany przez Mela Gibsona handlarz bronią zostaje podstępem zwabiony do jednego z pomieszczeń i tam obezwładniony. Chwilę później akcja przenosi się do furgonetki, gdzie Ross urządza sobie krótką pogawędkę z dawnym przyjacielem i obecnym wrogiem. W tym miejscu warto uważnie spoglądać na ciuchy, które znajdują się na lewo od Gibsona. Zarówno jedna z kurtek, jak i wisząca obok czapka są ozdobione dobrze widocznymi symbolami "N7" z popularnej serii Mass Effect.


Nie ma tutaj mowy o przypadku, bo widoczne w tle znaki wyglądają dokładnie tak samo jak symbol, który podziwialiśmy na uniformach komandora Sheparda we wszystkich odsłonach gwiezdnej sagi. Być może ktoś z ludzi odpowiedzialnych za scenografię przypadkiem powiesił tam te ubrania, być może zrobił to celowo - trudno stwierdzić. W ostatnich latach pojawiło się jednak tyle gadżetów z takim emblematem, że obecność na planie dwóch z nich jest całkowicie zrozumiała.


"N7" w serii Mass Effect jest jednym ze skrótów Przymierza Systemów odnoszących się do armii. "N" oznacza siły specjalne, z kolei "siódemka" to najwyższy poziom doświadczenia żołnierza, świadczący o jego elitarnym wyszkoleniu. Komandor Shepard zdobył podczas swojej długoletniej służby takie właśnie oznaczenie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083