Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W tym roku firma Ubisoft wcale nie zwolniła tempa z serią Assassin's Creed

0
0
Choć w 2016 roku mamy pierwszy przypadek od siedmiu lat, kiedy na horyzoncie nie widać nowej, "dużej" odsłony serii Assassin's Creed, firma Ubisoft wcale nie zwolniła tempa z rozwojem swojego flagowego cyklu i znalazła inne sposoby na wyciągnięcie pieniędzy od jego największych fanów. Zacznijmy od tego, co kochamy najbardziej, czyli gier. Kilka miesięcy temu francuski koncern zamknął trylogię Chronicles, wydając dwa zapowiedziane wcześniej epizody tych platformówek (India i Russia), a na rynku mobilnym pojawiło się wreszcie dość mocno odmienione Assassin's Creed: Identity. Od wczoraj wiemy, że posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One otrzymają w listopadzie konwersję wszystkich tytułów z Ezio Auditore w jednym zestawie (Assassin's Creed: The Ezio Collection) i to zarówno w edycji zwykłej, jak i kolekcjonerskiej. Przed świętami Bożego Narodzenia do kin trafi długo oczekiwany film z Michaelem Fassbenderem w roli głównej i jeśli myślicie, że na tym koniec, to jesteście w błędzie.


W "roku bez Asasyna" sporo dzieje się także w temacie książek. W najbliższych tygodniach do sprzedaży trafią aż dwie (!) powieści oparte na fabule wspomnianego wyżej filmu. Pierwsza, zawierająca 256 stron, zadebiutuje 20 października dzięki wydawnictwu Scholastic, natomiast druga, nieco bardziej obszerna i publikowana bezpośrednio przez Ubisoft, wyląduje w księgarniach równo z premierą obrazu Justina Kurzela, czyli 21 grudnia. Scholastic zaplanował ponadto premierę książki Assassin's Creed: Heresy na 15 listopada, a na grudzień wydanie drugiego odcinka nowej miniserii The Last Descendants, która oficjalnie wystartowała... w sierpniu. Łącznie daje to pięć różnych powieści na przestrzeni niespełna sześciu miesięcy!

Równie dużą aktywnością Assassin's Creed może pochwalić się na rynku komiksowym. W marcu ruszyła seria Templars, składająca się na razie z pięciu odcinków, ale wydawanie nowych epizodów zostanie wznowione 5 października. Z kolei 21 września wystartuje nowy minicykl o nazwie The Last Descendants - Locus i już wiadomo, że będzie się on składać z minimum czterech zeszytów, powiązanych oczywiście z fabułą książek. W kolejce czeka jeszcze komiks Assassin's Creed: Conspirations, który 21 października trafi do francuskich księgarń. Wydawnictwo to będzie składać się z dwóch większych tomów, ale data premiery drugiego odcinka nie jest jeszcze znana, podobnie jak termin debiutu pierwowzoru w krajach innych, niż Francja.

Kolekcjonerzy nie mają łatwego życia. Każdy z zeszytów komiksu An Assassin's Creed Series: Templars posiada przynajmniej trzy różne okładki. Pierwszy odcinek miał ich... sześć.

Wszystkie powyższe informacje o nowych wydawnictwach są potwierdzone, a większość książek i komiksów (zarówno tych zapowiedzianych, jak i już opublikowanych) bez trudu można znaleźć m.in. w internetowym sklepie Amazon. Choć nikt nie twierdzi, że życie hardcore'owego fana jest łatwe, to mimo wszystko współczujemy. Za dużo tego wszystkiego Ubisofcie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles