Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gry Fallout 4 i Skyrim w wersjach na PlayStation 4 nie dostaną modów - winne Sony

0
0
31 maja bieżącego roku twórcy gry Fallout 4 udostępnili użytkownikom konsol Xbox One pełne wsparcie dla przygotowanych przez fanów modyfikacji i zapowiedzieli, że na podobne atrakcje mogą w przyszłości liczyć również posiadacze PlayStation 4. Po kilku miesiącach bezowocnego oczekiwania na nowe wieści w tej sprawie, Bethesda postanowiła wreszcie przerwać milczenie i zakomunikowała dziś, że do transferu modów na PS4 ostatecznie nie dojdzie. Winny okazał się koncern Sony, który nie zgadza się na to, żeby zawartość tworzona przez miłośników postapokaliptycznych pustkowi pojawiła się na ich urządzeniu w klasycznej formie.

Mody do Fallouta 4 z powodzeniem działają na Xboksie One.

Do tej pory fani obwiniali za opieszałość Bethesdę, podejrzewając, że to producent Fallouta 4 nie może poradzić sobie z implementacją modów do tej gry na PlayStation 4. Teraz stało się jasne, że deweloperzy nie byli w stanie dogadać się z firmą Sony i choć w cały projekt włożono sporo pracy, to obie strony nie doszły do porozumienia. Trudno powiedzieć dlaczego japoński koncern tak bardzo boi się modyfikacji, skoro na Xboksie One działają one bez problemów. Bethesda dała jedynie do zrozumienia, że Sony nie jest w stanie zaakceptować tego, że użytkownicy mogą robić z grami, co chcą. Biorąc pod uwagę fakt, że twórcy erpega zdecydowali się wydać oświadczenie w tej sprawie, o dalszych pertraktacjach raczej nie będzie już mowy.

Gry firmy Bethesda Game Studios są bardzo przyjazne dla moderów, o czym od dawna wiedzą pecetowcy. Udostępnienie fanowskich nakładek na Xboksie One przełamało monopol posiadaczy blaszaków na modyfikacje, nie tylko w kontekście czwartego Fallouta, ale również Skyrima, bo deweloperzy zapowiedzieli, że nadciągający wielkimi krokami port na konsole także zostanie wzbogacony o ich obsługę. Z pewnością tak się stanie, ale tylko w wypadku urządzenia firmy Microsoft. Wydaje się mało realne, że gigant z Redmond powie "nie" modom dla Skyrima w sytuacji, gdy ich największy konkurent  w konsolowej wojnie nie chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom tysiącom graczy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles