Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W dodatku Kuba Rozpruwacz do gry Assassin's Creed: Syndicate jest polski akcent

$
0
0
Choć firma Ubisoft popuściła wodze fantazji przygotowując opowieść o postaci seryjnego mordercy, w pierwszym dużym dodatku do gry Assassin's Creed znalazło się miejsce dla kilku osób, które faktycznie podejrzewano o zbrodnie dokonane przez Kubę Rozpruwacza. W gronie "szczęśliwców" znalazł się m.in. Seweryn Kłosowski - Polak urodzony we wsi Nagórna - który w 1887 roku wyemigrował do Anglii i osiedlił się w Londynie. Deweloperzy poświęcili temu człowiekowi jedną z misji pobocznych we wspomnianym rozszerzeniu, a Evie Frye musi w niej zadbać, żeby nasz rodak dotarł na policyjne przesłuchanie w jednym kawałku.


Seweryn Kłosowski, na zachodzie znany lepiej pod zmienionym nazwiskiem George Chapman, trafił do kręgu podejrzanych w sprawie Kuby Rozpruwacza, kiedy jego pierwsza żona - Lucie Badewski - powiedziała policji o dziwnym zachowaniu męża, często wymykającym się z domu w godzinach nocnych. Kłosowski pasował jak ulał do profilu zabójcy - dysponował wiedzą chirurgiczną, bo praktykował w tym zawodzie (Rozpruwacz podcinał gardło swoim ofiarom i w niektórych przypadkach usuwał narządy wewnętrzne), pojawił się w Londynie mniej więcej w tym samym czasie, gdy seryjny morderca zaczął być aktywny i jakby tego wszystkiego było mało, mieszkał w dzielnicy Whitechapel - niedaleko od miejsca, gdzie Kuba popełnił swoją pierwszą zbrodnię. Polakowi ostatecznie nie udowodniono zarzucanych czynów, choć o jego winie był przez pewien czas przekonany Frederick Abberline, jeden z inspektorów prowadzący śledztwo w tej sprawie.

Seweryn Kłosowki

Abberline również pojawia się w dodatku Kuba Rozpruwacz i to właśnie na jego polecenie Evie ma dostarczyć podejrzanego na komisariat. Wspomniana misja nie należy do zbyt ambitnych i polega na powolnej przejażdżce powozem bez wzbudzania podejrzeń. Możecie ją obejrzeć na zamieszczonym niżej materiale video.


Sam Kłosowski marnie zakończył swój żywot. Nie przypisano mu, co prawda, zbrodni Kuby Rozpruwacza, ale Polak został skazany na karę śmierci za otrucie jednej ze swoich czterech żon, choć w takich samych okolicznościach zginęły również dwie inne jego małżonki. Wyrok wykonano 7 kwietnia 1903 roku w londyńskim więzieniu Wandsworth.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles