Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Płaszcz bohatera gry Deus Ex: Rozłam ludzkości zaprojektowała prawdziwa firma

0
0
Jeśli miałeś okazję odpalić już grę Deus Ex: Rozłam ludzkości, z pewnością rzuciła Ci się w oczy ogromna liczba zmyślonych przez deweloperów nazw produktów. Być może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale przynajmniej jedna z nich jest w stu procentach prawdziwa. Mowa tu o niemieckiej firmie odzieżowej Acronym, która w wirtualnej Pradze może pochwalić się swoim sklepem, niestety zamkniętym na cztery spusty. Jak nietrudno się domyślić, marka ta nie pojawiła się w dziele studia Eidos Montreal przypadkiem. To właśnie Acronym odpowiada za zaprojektowanie kapitalnie wyglądającego płaszcza, który nosi główny bohater gry, Adam Jensen.

Logo firmy Acronym widoczne jest na kołnierzu płaszcza.

Deweloperzy przyznali się już w kwietniu ubiegłego roku, że po trwających kilka miesięcy próbach zaprojektowania odpowiedniego płaszcza, poddali się i postanowili zasięgnąć rady ekspertów. Wybór padł właśnie na niemiecką firmę Acronym, która od kilku lat oferuje swoim klientom wysokiej jakości ciuchy, zbliżone tematycznie do tego, co możemy zobaczyć w nowych odsłonach serii Deus Ex. Pieczę nad zleceniem objął Errolson Hugh i to on odpowiada za finalny projekt płaszcza Jensena, w którym nasz bohater paraduje po ulicach Pragi.

Sklep Acronym w Pradze.

Podczas gry charakterystyczne logo producenta zza Odry możecie zobaczyć na kołnierzu płaszcza, ale to nie jedyne nagroda, na jaką zdobyli się deweloperzy. W jednej z uliczek praskiej dzielnicy Čistá zlokalizowany jest firmowy sklep Acronym (w rzeczywistości Niemcy nie posiadają żadnego takiego przybytku, a swoje towary sprzedają przez internet lub w zaprzyjaźnionych butikach), a na komputerze Adama Jensena można odnaleźć korespondencję od wspomnianego wyżej Errolsona Hugha, który osobiście informuje bohatera o terminie dostarczenia zamówionego przez niego ubrania. Autorzy Rozłamu ludzkości zadbali też o to, aby w e-mailu pojawiło się prawdziwe zdjęcie projektanta.

Mejl od współwłaściciela firmy do Adama Jensena.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images