Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Deus Ex: Rozłam ludzkości twierdzi, że w 2029 roku Praga będzie obsługiwać trzy połączenia kolejowe z polskimi miastami

0
0
Polacy podróżujący do Pragi mogą aktualnie skorzystać tylko z dwóch bezpośrednich połączeń kolejowych do czeskiej stolicy. Pociągi kursują do Warszawy i Krakowa, ale po drodze zatrzymują się one również w kilku innych miastach, dzięki czemu do położonej nad Wełtawą metropolii bez problemu dotrą także mieszkańcy Górnego Śląska. Jeśli wierzyć grze Deus Ex: Rozłam ludzkości, za trzynaście lat sytuacja ta ulegnie niewielkiej poprawie. Wydany wczoraj produkt studia Eidos Montreal przekonuje nas, że w 2029 roku turyści znad Wisły doczekają się dodatkowego połączenia - do Katowic.


Praski dworzec odwiedzamy w Rozłamie ludzkości kilkukrotnie, ale tylko raz jesteśmy w stanie podziwiać go w pełnej okazałości - na samym początku zmagań. Zamach bombowy, który inicjuje główny wątek fabularny w grze kanadyjskiego studia, zamienia zabytkowy obiekt w kompletną ruinę, niezdolną do dalszej obsługi podróżujących koleją pasażerów. Dlatego właśnie warto dobrze rozejrzeć się po okolicy już na starcie przygody, kiedy cały obiekt znajduje się jeszcze w jednym kawałku.

Początkowa scena na praskim dworcu kolejowym trwa kilka minut i w jej trakcie gra nie pozwala sterować Adamem Jensenem. Działa jedynie kamera z oczu bohatera, pozwalająca rozglądać mu się w ograniczonym zakresie po okolicy. Jeśli wykorzystamy ten fakt do przestudiowania wiszących na peronie elektronicznych rozkładów jazdy, bez trudu zauważymy tam pociągi udające się do Krakowa, Warszawy i Katowic. Polskie miasta widoczne są również na ogromnej tablicy w hali dworcowej, chwilę po wybuchu bomby. Zainteresowanych odsyłamy do znajdującego się niżej filmu, gdzie uwieczniliśmy ten rodzimy akcent.
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles