Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Company of Heroes chcieli, aby nosiła ona tytuł Brothers in Arms

0
0
Wymyślenie tytułu dla powstającej gry nie jest sprawą łatwą. Nawet jeśli uda się znaleźć dobrze brzmiącą i pasującą do produktu nazwę, to trzeba ją jeszcze zgłosić odpowiednim instytucjom. Nierzadko zdarza się, że propozycja jest z miejsca odrzucana, bo ktoś wcześniej zabezpieczył do niej prawa (z takim przypadkiem miała do czynienia firma id Software przy okazji drugiego Quake'a), bywa również tak, że w bazie znaków towarowych znajduje się nazwa bardzo podobna, która mogłaby zachęcić właściciela marki do wykluczenia potencjalnego konkurenta drogą sądową. Tego właśnie chcieli uniknąć prawnicy firmy THQ, kiedy podejmowali decyzję dotyczącą rejestracji nazwy Brothers in Arms.


Chrapkę na frazę "Brothers in Arms" mieli ponad dziesięć lat temu deweloperzy ze studia Relic Entertainment i chcieli zatytułować w ten sposób swoją nową strategię czasu rzeczywistego, osadzoną w realiach II wojny światowej. Choć graficy przygotowali już wstępne materiały promocyjne (jeden z nich możecie zobaczyć poniżej), temu pomysłowi stanowczo sprzeciwił się wydawca, który wyszperał gdzieś mało znaną grę, noszącą nazwę Brotherhood of Arms. Prawnicy firmy THQ doszli do wniosku, że oba tytuły były do siebie zbyt podobne i lepiej z niego zrezygnować. Choć autorzy RTS-a nie byli z tego faktu zadowoleni, uszanowali decyzję swojego partnera i zaproponowali alternatywne hasło (Company of Heroes), które zostało przez nich zaczerpnięte z serialu Kompania braci. Tutaj nie było już żadnych problemów i właśnie pod taką nazwą poznaliśmy w 2006 rewelacyjny w swoim gatunku produkt.


Opowieść ta ma jednak swój ciąg dalszy. Sześć miesięcy po przepychankach pomiędzy deweloperem gry Company of Heroes i jej wydawcą, firma Gearbox Software ujawniła swój nowy projekt, który nosił nazwę... Brothers in Arms. Jeff Brown ze studia Relic Entertainment tak skomentował to wydarzenie po latach: "najwyraźniej ich pracownicy mieli większe jaja". Coś musi być na rzeczy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles