Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Postacie przypominające ikonicznych bohaterów gry BioShock pojawiły się na okładce japońskiego czasopisma już w 1973 roku

0
0
21 maja 2014 roku na Twitterze zostało zamieszczone bardzo ciekawe zdjęcie. Przedstawiało ono okładkę japońskiego czasopisma S-F Magazine, na której znajdowała się niecodzienna para trzymająca się za ręce - człowiek zakuty w kombinezon płetwonurka i mała dziewczynka. Fotografia od razu przykuła uwagę miłośników gry BioShock, gdyż widniejące na niej postacie w dużym stopniu przypominały najważniejszych bohaterów strzelaniny zaprojektowanej przez studio 2K Boston - Tatuśka (Big Daddy) i Siostrzyczkę (Little Sister).


Kiedy zdjęcie błyskawicznie rozpowszechniło się w internecie, fani serii BioShock zaczęli podejrzewać, że to właśnie okładka japońskiego magazynu zainspirowała deweloperów firmy 2K Boston do zaprojektowania obu wymienionych wyżej postaci. Taka teoria miała sens, bo wspomniany numer czasopisma trafił do sprzedaży latem 1973 roku, a więc 34 lata przed premierą strzelaniny. Uwagę zwracano przede wszystkim na duże podobieństwo sukienki noszonej przez dziewczynkę do wdzianka, w którym paradują Siostrzyczki z BioShocka. Wygląd płetwonurka dla odmiany nie budził żadnych wątpliwości, dlatego nikt nie poświęcał mu większej uwagi - tutaj podobieństwo nie mogło być przypadkowe.


Okładka stała się tak gorącym tematem, że w jej sprawie postanowił wypowiedzieć się pomysłodawca gry BioShock, Ken Levine. Oznajmił on, że obrazek jest piękny, alenajważniejszym źródłem inspiracji dla postaci Siostrzyczek były bliźniaczki z horroru Lśnienie, wyreżyserowanego w 1980 roku przez Stanleya Kubricka. Levine nie tylko nie poświęcił ani jednego słowa płetwonurkowi, ale nie odniósł się też do samej sceny, która sugerowała, że zakuty człowiek otacza opieką małą, zupełnie jak w BioShocku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083