Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Z gry F.E.A.R. wycięto świetną scenę, w której Alma masakruje żołnierzy Delta Force

0
0
W pierwszej odsłonie serii F.E.A.R. nie brakuje dantejskich scen, w których uzbrojeni po zęby żołnierze muszą uznać wyższość tajemniczej Almy Wade. Przemierzając zbudowane przez studio Monolith mapy, często widujemy skąpane we krwi pomieszczenia, będące ponurą pamiątką po spotkaniach z budzącą grozę dziewczynką. Jedną z takich lokacji jest hol w biurowcu firmy Armacham, który główny bohater gry odwiedza pod koniec rozdziału "Obserwatorzy". W tym właśnie miejscu likwidacji uległ niewielki oddział komandosów z Delta Force, który jako pierwszy wszedł do budynku opanowanego przez żołnierzy Repliki.


Wspomniana śmierć komandosów jest tematem krótkiego filmu, który wypłynął dopiero po premierze gry First Encounter Assault Recon. Widać na nim, jak idąca korytarzem Alma dosłownie rozrywa na strzępy kolejnych członków oddziału, a bezradni żołnierze z sił specjalnych nie są w stanie zrobić nic, by ujść z życiem. Ta fenomenalna scena stanowiłaby świetny wstęp do zmagań, jednak próżno szukać jej w finalnej wersji strzelaniny. Choć autorzy przygotowali pokaz siły Almy na długo przed debiutem swojego hitu (świadczą o tym screenshoty opublikowane w sierpniu 2004 roku), z niewiadomych względów postanowili wyciąć go z pełniaka. Z materiału video, który możecie zobaczyć poniżej, do gry wrzucono jedynie ścieżkę audio, słyszalną podczas transmisji radiowej. Warto od razu dodać, że obrazek prezentujący komandosa na kolanach i kroczącą za nim dziewczynkę był jednym z materiałów promujących F.E.A.R. i ozdobił pudełko amerykańskiej edycji shootera.


Do śmierci komandosów z Delta Force deweloperzy wrócili, stało się to jednak dopiero w dodatkowej misji, którą mogli zobaczyć wyłącznie posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3. W bonusowym scenariuszu wcielamy się właśnie w rolę jednego z tych żołnierzy i przemierzamy biurowiec korporacji Armacham chwilę przed wizytą jednostki F.E.A.R. Zadanie kończy się w tym samym miejscu, które w pełnej wersji gry odwiedzamy w rozdziale "Obserwatorzy" i zgodnie z przewidywaniami, Alma masakruje cały oddział. W stosunku do opublikowanego wcześniej filmu widać jednak kilka zasadniczych różnic - dziewczynka wychodzi z windy i eliminuje wojaków bardzo szybko, oszczędzając graczowi widok wyrywanych nadludzką siłą kończyn.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles