Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Rosyjska medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio jest wielką fanką Wiedźmina

0
0
Rosjanie zdobyli do tej pory pięć medali na Igrzyskach Olimpijskich w Rio do Janeiro i w chwili, gdy piszemy te słowa, zajmują aktualnie siódmą pozycję w ogólnej klasyfikacji. W gronie szczęśliwych sportowców z tego kraju znajduje się również młodziutka Witalina Batsaraszkina, która przedwczoraj wywalczyła srebro w konkursie strzeleckim, trafiając do celu z dziesięciu metrów za pomocą pistoletu pneumatycznego. Występ ten przykuł uwagę fanów Wiedźmina, bo w Brazylii okazało się, że dziewczyna jest wielką fanką przygód Geralta z Rivii.


Sportowcy biorący udział w zmaganiach strzeleckich przysłaniają sobie jedno oko za pomocą specjalnej klapki, aby ułatwić sobie mierzenie do celu - manewr ten jest rzekomo skuteczniejszy niż tradycyjne zamykanie oka. Właśnie wspomniana klapka wzbudziła zainteresowanie miłośników Wiedźmina, bo Witalina umieściła na nim rysunek wisiorka, który nosi Geralt i z takim emblematem wzięła udział w najważniejszych zawodach sezonu. Sceptycy zwrócili, co prawda, uwagę, że obrazek jedynie przypomina głowę wilka i mógłby równie dobrze reprezentować coś zupełnie innego, ale szybko okazało się, że Rosjanka nosiła na treningach metalowy wiedźmiński medalion przypięty do spodni (widoczny na zamieszczonym niżej zdjęciu), a to już nie może być przypadek.


Wiedźmińskie symbole przyniosły Rosjance szczęście, bo dziewiętnastolatka zajęła w finałowym konkursie drugie miejsce. Co ważne, okazała się gorsza od pochodzącej z Chin mistrzyni olimpijskiej jedynie o 2,3 punkta.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles