Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Niewiele osób rozpoczęło przygodę z dodatkiem Krew i wino do gry Wiedźmin 3

0
0
Od premiery drugiego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minął już ponad miesiąc, więc nadarza się dobra okazja, żeby sprawdzić, ilu fanów podstawki zdążyło złożyć wizytę w bajecznie kolorowej krainie Toussaint. Firma CD Projekt Red nie zdradza żadnych informacji na temat wyników sprzedaży rozszerzenia, ale o jego popularności sporo mówią nam wbudowane w produkt trofea i osiągnięcia. Z zebranych przez nas danych wynika, że zabawę w Krwi i winie rozpoczęło blisko 12% posiadaczy "trójki" w wersji PC na Steam oraz zaledwie 7% użytkowników edycji na PlayStation 4. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo dobre oceny w recenzjach ostatniej przygody Geralta z Rivii.


Miesiąc to wystarczająca ilość czasu, żeby uporać się z głównym wątkiem fabularnym dodatku, ale w naszym badaniu bierzemy pod uwagę przede wszystkim to, czy opowieść została w ogóle rozpoczęta, a nie ukończona. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tym razem deweloperzy nie przygotowali jednego osiągnięcia, którym nagradzane jest dotarcie do wielkiego finału przygody, więc nie jesteśmy w stanie określić, ilu graczy dokonało tego wyczynu. Trofea dedykowane zakończeniom są dwa i to popularniejsze zdobyło 3% posiadaczy Wiedźmina 3 na PlayStation 4 i 6.5% na PC (tylko wersja Steam). Warto nadmienić, że w przypadku Serc z kamieniabyło to 5.8% użytkowników na PS4 i 9.8% na PC (Steam), ale rezultaty te odczytaliśmy 25 marca 2016 roku. Dziś wiemy już, że z pierwszym rozszerzeniem uporało się 9% konsolowców (PS4) i 12.9% pecetowców (Steam). Można śmiało założyć, że w najbliższych miesiącach wynik osiągnięty przez fanów w drugim dodatku także zostanie poprawiony.

Oczywiście nasza wiedza dotycząca popularności rozszerzenia nie jest kompletna z jeszcze jednego powodu. Wiedźmin 3 dostępny jest również na platformie GOG i na konsoli Xbox One, ale w obu przypadkach nie dysponujemy globalnymi statystykami osiągnięć. Trudno powiedzieć, jak wielu fanów sięgnęło po Dziki Gon i dodatki w tych wersjach, ale nie wydaje nam się, żeby ich statystyki różniły się znacząco od tych dostępnych. Można za to domniemywać, że pecetowcy są mocniej zaangażowani w historię Geralta, bo podane niżej wyniki dla Steama są lepsze od tych, które uzyskano na PlayStation 4.


Zanim przejdziemy do listy poszczególnych osiągnięć i trofeów w Krwi i winie (od razu ostrzegamy przed drobnymi spojlerami!), jeszcze jedna ciekawostka. Biorąc pod uwagę fakt, że Wiedźmina 3 w wersji Steam posiada ok. 1.900.000 użytkowników, jesteśmy w stanie łatwo obliczyć, że tylko 220 tys. osób z tej grupy odwiedziło Toussaint.

Szczegółowe dane - pierwsza wartość PS4, druga PC Steam:

 • Procent graczy, którzy trafili do Toussaint - 7.3%/11.6%
 • Procent graczy, którzy zostali odznaczeni medalem Vitis Vinifera - 3%/6.5%
 • Procent graczy, którzy wylądowali w więzieniu - 0.4%/0.8%
 • Procent graczy, którzy perfekcyjnie ukończyli wszystkie konkurencje na turnieju rycerskim - 3.5%/6.9%
 • Procent graczy, którzy zdobyli miecz Aerondight - 3.5%/6/2%
 • Procent graczy, którzy w pełni rozbudowali winnicę Corvo Bianco - 4.1%/7.2%
 • Procent graczy, którzy znaleźli wszystkie arcymistrzowskie schematy - 2.1%/3.7%
 • Procent graczy, którzy skompletowali talię Skellige - 2.1%/3.5%
 • Procent graczy, którzy pogodzili zwaśnione winnice - 3%/5.4%
 • Procent graczy, którzy odblokowali premię za dowolny rynsztunek - 2.2%/4.6%
 • Procent graczy, którzy rozwinęli dowolną mutację - 5.0%/8.4%
 • Procent graczy, którzy rozwalili bełtem zamrożonego przeciwnika - 0.3%/0.6%
 • Procent graczy, którzy zabili Goliata strzałem w oko - 0.4%/0.7%Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images