Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jednym z piratów w grze Uncharted 4 jest główny bohater serii Monkey Island

0
0
Od premiery ostatniej odsłony cyklu Monkey Island minęło już siedem lat. Nic nie wskazuje na to, że kultowa seria przygodówek znów zagości na ekranach naszych telewizorów i monitorów, a szkoda, bo perypetie Guybrusha Threepwooda śledziło się niegdyś z prawdziwą przyjemnością. Z braku laku muszą nam wystarczyć easter eggi odnoszące się do głównego bohatera sagi, których może nie ma zbyt wiele, ale przynajmniej każdy z nich jest na tyle interesujący, że warto poświęcić mu odrobinę miejsca. Nie tak dawno mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu o pojedynku Geralta ze Szczotą w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dziś z kolei weźmiemy pod lupę ostatni odcinek przygód Nathana Drake'a, bowiem czwarta odsłona serii Uncharted również nawiązuje do postaci sympatycznego pirata.


Easter egg pojawia się w jedenastym rozdziale Kresu Złodzieja ("Najciemniej pod latarnią"), konkretnie w podziemiach budynku, gdzie rozwiązujemy zagadkę związaną z obrazami słynnych korsarzy. Zarówno Nathan, jak i jego brat Sam, nie są w stanie rozpoznać jednego z morskich rozbójników, a jest nim właśnie Guybrush Threepwood. Skąd to wiemy? Pierwszą wskazówką jest wizerunek pirata - płótno przedstawia blondyna z rozczochraną fryzurą, ubranego w identyczny strój, którego używa główny bohater gry Monkey Island II: Le Chuck's Revenge (dowód na obrazku poniżej). Drugą jest symbol postaci, czyli małpa. Deweloperzy z Naughty Dog odnoszą się tutaj wprost do tytułów przygodówek, zawsze posiadających "Małpią Wyspę" w nazwie.

Porównanie postaci z obrazu z Guybrushem Threepwoodem.

Ostatnią wskazówkę odnajdziemy dopiero w piętnastym rozdziale kampanii ("Łupieżcy Libertalii"), a jest nią... taki sam obraz. Różnicę stanowi plakietka pod malowidłem, która zawiera dwie pierwsze litery imienia postaci przedstawionej na płótnie. "Gu" nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że chodzi tutaj o Guybrusha.

Małpi symbol pirata.

Niekompletny podpis pod obrazem w piętnastym rozdziale kampanii.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images