Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Główny bohater gry Mafia obchodzi urodziny w Dzień Taksówkarza

0
0
Przypadek? Pewnie tak, ale mimo wszystko jest coś zabawnego w fakcie, że główny bohater pierwszej gry z serii Mafia urodził się 30 sierpnia - tego samego dnia, w którym taksówkarze obchodzą swoje święto. Tak, taksówkarze, bo Thomas Angelo nie był przecież gangsterem "od zawsze". Zanim ów jegomość przypadkiem związał się z rodziną Salierich i rozpoczął mozolną wspinaczkę po szczeblach przestępczej kariery, parał się przewozem osób po ulicach miasta Lost Heaven, z trudem wiążąc koniec z końcem. To właśnie w swojej pracy Tommy wykonał kurs, który odmienił jego skromne życie. Najpierw, uciekając samochodem uratował dwóch bandziorów od niechybnej śmierci, a później sam skorzystał z pomocy nowych przyjaciół, kiedy podczas spontanicznego postoju został nieoczekiwanie zaatakowany przez nieznanych mu zbirów.

Thomas Angelo jako taksówkarz.

Wróćmy jednak do taksówkarzy. Miejscy przewoźnicy z krajów katolickich mają swoje święto w dniu, w którym kościół wspomina postać św. Fiakriusza. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo żyjący w VII wieku irlandzki pustelnik, znany z nawracania zbłąkanych owieczek we Francji, jest patronem ogrodników, dorożkarzy i właśnie taksówkarzy. Trudno powiedzieć czy pracownicy studia Illusion Softworks byli świadomi, że "złotówy"świętują akurat 30 sierpnia, ale nawet jeśli nawiązanie powstało przez przypadek, wyszło całkiem zacnie.

Zapytacie zapewne, co żyjący ponad tysiąc lat temu św. Fiakriusz ma wspólnego z taksówkami. Grób pustelnika był masowo odwiedzany przez pielgrzymów w pierwszej połowie XVII wieku, gdyż rzekomo dochodziło w nim do cudownych uzdrowień. Aby usprawnić transportowanie chętnych do tego miejsca, właściciel zlokalizowanego nieopodal hotelu zorganizował przewóz osób na zaprzęgniętych w konie dorożkach. Wkrótce potem pojazdy zaczęto nazywać fiakrami, a w czasach nam współczesnych taksówkarze zaczęli traktować św. Fiakriusza jako swojego patrona. Co ciekawe, tego zdania nie podziela Kościół katolicki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images