Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Easter egg w grze Overwatch prowokuje pytanie o los jednej postaci z serii Diablo

0
0
Jeżeli nie mieliście do tej pory okazji zagrać w Diablo III, a interesują Was perypetie bohaterów tej piekielnej sagi, lojalnie Was ostrzegamy, że w niniejszym artykule zawarliśmy duży spoiler dotyczący losów jednej z występujących w niej postaci. Ci, którzy ostatnią przygodę w Sanktuarium mają już dawno za sobą, doskonale wiedzą, że w pierwszym akcie kampanii z życiem żegna się Deckard Cain. Gra nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że starzec ginie naprawdę. Nie dość, że na ekranie widzimy samą scenę śmierci, to w wieńczącym pobyt w Nowym Tristram przerywniku filmowym dochodzi też do pogrzebu mędrca. O sprawie można byłoby w tym momencie zapomnieć, ale na horyzoncie pojawiła się strzelanina Overwatch, a wraz z nią zaskakujący easter egg.


Po odpaleniu mapy Route 66 w Overwatch, możemy odwiedzić przydrożny bar, którego wnętrze gęsto oblepione jest rozmaitymi plakatami. Wśród nich znajduje się czek na sumę pięciu dolarów, który 15 maja 2012 roku (system zapisu daty w Stanach Zjednoczonych nieco różni się od naszego - Amerykanie zamieniają miejscami miesiące z dniami) wystawił nie kto inny, jak... Deckard Cain. Data pokrywa się oczywiście ze światowym terminem premiery gry Diablo III, nie to jest jednak najciekawsze. W prawym, dolnym rogu czeku możemy bowiem zobaczyć kod kreskowy, który po zeskanowaniu ujawnia słowa "Cain żyje".

Czek z dobrze oznaczonym kodem.

Co to oznacza? Odpowiedź na to pytanie spędza sen z powiek miłośników serii. Wiadomość może odnosić się zarówno do początku fabuły trzeciej odsłony serii Diablo, koncentrującej się na poszukiwaniach starca, jak i jego śmierci, która następuje niedługo później. Być może autorzy Overwatcha pozwolili tutaj sobie na mały żarcik lub po prostu chcieli dać do zrozumienia, że mimo fatalnego losu, Cain na zawsze będzie żyć w naszych sercach. Niektórzy fani upatrują tutaj jednak zapowiedź cudownego powrotu mędrca, jeśli nie w drugim dodatku do "trójki", to w pełnoprawnym sequelu. Choć taka wizja brzmi niezwykle kusząco, to trzeba uczciwie przyznać, że wydaje się to mało prawdopodobne.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles