Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W Saragossie powstaje osiedle, którego ulice zawdzięczają nazwy grom video

0
0
Czy chciałbyś mieszkać na ulicy Księcia Persji? Jeżeli odpowiedź na to pytanie brzmi "tak", powinieneś czym prędzej rozpocząć starania o przeprowadzkę do Saragossy. To właśnie w tym hiszpańskim mieście budowane jest jedyne w swoim rodzaju osiedle, którego uliczki będą zawdzięczać swoje nazwy popularnym grom video oraz ich bohaterom. Wśród wyróżnionych tytułów znalazły się m.in. takie klasyki, jak Super Mario Bros., Final Fantasy, The Legend of Zelda i Space Invaders, ale nie zabrakło też produkcji kojarzonych przede wszystkim z pecetami, jak The Sims czy Age of Empires.


Władze miasta podjęły decyzję o budowie nowego osiedla już w 2010 roku. Z racji tego, że mieszkania miały być tworzone z myślą o młodych mieszkańcach miasta, którzy dopiero wkroczą w dorosłe życie, to właśnie im włodarze Saragossy pozwolili wybrać nazwy ulic należących do planowanego kompleksu. Jak nietrudno się domyślić, w internetowym głosowaniu bezkonkurencyjne okazały się gry video.

Choć budowa wciąż trwa, to jednak część infrastruktury została oddana do użytku. Na powstające osiedle można już dojechać aleją Super Mario Bros. i skręcić w ulice Gran Turismo, La Leyenda de Zelda (ulica The Legend of Zelda), Tetris i Invasores del Espacio (Space Invaders). Na miejskich mapach wytyczono również pozostałe ulice, które powstaną w niedalekiej przyszłości: Arkanoid, Edad de los Imperios (Age of Empires), Fantasia Final (Final Fantasy), Del Principe de Persia (Prince of Persia), Los Sims (The Sims), Sonic el Erizo (Sonic the Hedgehog) i Samus Aran. Tę ostatnią drogę nazwano tak na część głównej bohaterki popularnej serii Metroid.

Plan osiedla. Przerywanymi liniami oznaczone są ulice, które dopiero powstają.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images