Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Statuetka z Golden Joystick Awards wylądowała w grze Wiedźmin 3: Krew i wino

0
0
Golden Joystick to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie mogą otrzymać twórcy gier video. Dla wszelkiej maści deweloperów jest ono ważne głównie dlatego, że o wyborze najlepszych tytułów w danej kategorii decydują fani elektronicznej rozrywki z całego świata, a nie specjalnie powołane do tego celu jury. W ubiegłorocznej edycji tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon, który zgarnął aż cztery statuetki - za najlepszą grę 2015 roku, najlepszą fabułę, najlepszy projekt wizualny i najlepszy moment w grze (wątek Krwawego Barona). Kropkę nad "i" postawiła jeszcze firma CD Projekt Red, która dorzuciła do kompletu piąte trofeum dla najlepszego studia deweloperskiego.


Wspomniany wysyp nagród musiał zrobić na autorach Wiedźmina 3 nie lada wrażenie, bo postanowili oni uwiecznić jedną ze zdobytych na gali statuetek w dodatku Krew i wino. Można ją zgarnąć po wykonaniu zadania Pogłos, ale tylko wtedy, jeśli Geralt poprawnie przeprowadził odczynianie klątwy na potworze, wokół którego kręciła się fabuła misji. Szczegółowe, zawierające spojlery informacje na ten temat znajdziecie w kolejnym akapicie. Tutaj dodamy jedynie tyle, że po odnalezieniu nagrody, można nią ozdobić kwaterę wiedźmina w winnicy Corvo Bianco. Sama figurka do złudzenia przypomina kształtem prawdziwe trofeum. Wątpliwości nie pozostawia też jego nazwa w grze - Złoty radosny kijek.


Jak zdobyć opisany wyżej przedmiot? W trakcie wykonywania zadania Pogłos schowaj się w szafie, poczekaj na wichta plamistego i szybko wybierz opcję odczynienia klątwy. Kiedy Geralt zasiądzie do stołu z monstrum, konieczne stanie się zjedzenie potrawy bez użycia łyżek. Po wieczerzy będziesz świadkiem krótkiego przerywnika, w którym stwór zacznie się zmieniać i wybiegnie z posiadłości. Udaj się jego tropem do położonego nieopodal zagajnika i spotkawszy wycieńczoną kobietę, zabierz ją do swojej rezydencji. Dokończ misję Pogłos, a gra automatycznie odpali kolejnego questa, tym razem o nazwie Marlena. Wróć do Corvo Bianco, porozmawiaj z uratowaną staruszką i pozwól jej zamieszkać w winnicy. W dowód wdzięczności, nowa lokatorka poinformuje Cię o ukrytym skarbie w piwnicach swojego domu. Udaj się z powrotem do podziemnej części willi i opukuj kolejne skrzynie po winie tak długo, aż w końcu trafisz na skrytkę zawierającą Złoty radosny kijek oraz 440 novigradzkich koron. Fragment konwersacji z kobietą i powtórną wizytę w posiadłości udokumentowaliśmy na zamieszczonym niżej materiale video.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images