Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Shani paraduje w nowym naszyjniku po instalacji patcha 1.20 do gry Wiedźmin 3

0
0
Opublikowany w poniedziałek patch 1.20 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przyniósł ponad osiemdziesiąt różnych usprawnień, które nie tylko wyeliminowały znane od dawna błędy, ale totalnie przeobraziły też interfejs użytkownika, czyniąc go bardziej uporządkowanym i czytelnym. Szybko jednak okazało się, że obszerna lista zmian nie obejmuje wszystkich nowości, o jakie pokusiło się studio CD Projekt Red. Uważne oko fana dostrzegło na przykład, że deweloperzy po cichu zmodyfikowali naszyjnik, w którym Shani paraduje w dodatku Serca z kamienia. Za zmianą tą stał konkretny powód, dlatego postanowiliśmy poświęcić jej odrobinę miejsca.

Nowy naszyjnik Shani z laską Eskulapa.

Rudowłosa absolwentka Akademii Oxenfurckiej zajmuje się na co dzień leczeniem ludzi, dlatego autorzy zdecydowali się podkreślić ten fakt w noszonej przez nią biżuterii. Dlatego właśnie Sercach z kamienia dziewczyna praktycznie nie rozstaje się z naszyjnikiem przedstawiającym Kaduceusza, czyli kijem oplecionym dwoma wężami i wykończonym charakterystycznymi skrzydłami. Problem polega jednak na tym, że choć znak ten jest dziś powszechnie kojarzony z medycyną, to jednak w rzeczywistości symbolizuje on... handel. Mylną interpretację zawdzięczamy przede wszystkim armii Stanów Zjednoczonych, która w 1902 roku postanowiła umieścić mitologiczną laskę na emblemacie swojego korpusu medycznego. Ów błąd tak mocno utrwalił się za Oceanem, że Kaduceusz niemal całkowicie wyparł ze świadomości Amerykanów laskę Eskulapa, czyli prawdziwy symbol medycyny. W przeciwieństwie do opisanego wcześniej emblematu, ten ostatni zawiera tylko jednego węża oplatającego kij i pozbawiony jest skrzydeł. Jak nietrudno się domyślić, taki właśnie naszyjnik nosi teraz Shani

Stary naszyjnik Shani z Kaduceuszem.

Pracownicy studia CD Projekt Red najwyraźniej zorientowali się, że wyposażając Shani w biżuterię z symbolem Kaduceusza popełnili typowy dla Amerykanów błąd i dokonali poprawki. Taka dbałość o szczegóły cieszy, ale nie możemy nie zauważyć, że deweloperom zabrakło determinacji w dokonaniu korekty szyldu, który zdobi dom rudowłosej dziewczyny w Oxenfurcie. Nie dość, że wciąż przedstawia on Kaduceusza, to na dodatek umieszczony na nim slogan w głagolicy informuje nas, że budynek okupuje zielarz (ang. herbalist), a nie medyczka, jak sugerują polskie napisy.


W napisie "otwarte codzienie" na szyldzie autorzy zrobili literówkę.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083