Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W Wiedźminie 3: Krew i wino można powiesić obraz kupiony w Sercach z kamienia

0
0
Choć studio CD Projekt Red ogłosiło jakiś czas temu, że ważne wybory dokonane w rozszerzeniu Serca z kamienia nie będą mieć żadnego znaczenia w grze Wiedźmin 3: Krew i wino,  to jednak ta deklaracja najwyraźniej nie dotyczy różnej maści drobiazgów. Geralt może wykorzystać do celów dekoracyjnych obraz zdobyty w pierwszym dodatku, o ile będzie znajdować się on w jego posiadaniu. W kolejnym akapicie dokładnie wytłumaczymy Wam, jakie warunki należy spełnić, żeby Gwiaździsta noc nad Pontarem pędzla van Rogha zawisła w winnicy Corvo Bianco, ale zanim to nastąpi, tradycyjnie ostrzegamy Was przed drobnymi - tym razem - spojlerami.


Płótno słynnego malarza można nabyć wyłącznie podczas licytacji w domu aukcyjnym Borsodych, która jest obowiązkowym punktem zadania Sezamie, otwórz się! w Sercach z kamienia (to ten sam przetarg, gdzie zdobywamy okulary Magistra, znane z pierwszego Wiedźmina). Obraz da się kupić tanio i sprzedać drogo, ale tylko w sytuacji, gdy poprawnie wskazaliśmy malowidło w zagadce Yaromira, również obecnego na zorganizowanej w Oxenfurcie imprezie. Co ciekawe, po poprawnym wykonaniu tego zadania, znawca sztuki poinformuje nas o człowieku, który chętnie odkupi Gwiaździstą noc za znaczącą sumę. Gra odpali wówczas misję Kolekcjoner, a my - jeśli tego chcemy - będziemy mogli opchnąć kupione na aukcji płótno za 500 koron novigradzkich.

Gwiaździsta noc nad Pontarem

Nowy dodatekbierze jednak pod uwagę sytuację, w której nie wykonaliśmy zadania Kolekcjoner i nie sprzedaliśmy kupionego wcześniej obrazu nikomu innemu. W takim przypadku Gwiaździsta noc nadal będzie w posiadaniu Geralta, co oznacza, że może on bez przeszkód powiesić płótno na ścianie w winnicy Corvo Bianco, która dość szybko staje się jego własnością. Taki przypadek udokumentowaliśmy na zamieszczonej wyżej ilustracji, gdzie efektowne malowidło van Rogha stanowi już część wyposażenia sypialni wiedźmina.

Gwiaździsta noc nad Rodanem

Na koniec warto dodać, że obraz Gwiaździsta noc nad Pontarem to oczywiste nawiązanie do istniejącej w rzeczywistości Gwiaździstej nocy nad Rodanem, namalowanej w 1888 roku przez Vincenta van Gogha. Zarówno tytuł płótna, jak i nazwisko jego twórcy w Wiedźminie 3 są zbyt podobne do prawdziwego dzieła i jego autora, aby uznać to za przypadek.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images