Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Call of Duty znajdziemy słynnego skoczka, który utknął na wieży kościoła

0
0
W 2003 roku nie mogliśmy oczekiwać od twórców gier komputerowych, że wiernie odtworzą istniejące w rzeczywistości miejscówki, ale nawet przy mocno ograniczonej technologii niektórzy deweloperzy całkiem nieźle wywiązali się z takiego zadania. Dobrym tego przykładem jest pierwsza odsłona serii Call of Duty, w której zwiedzaliśmy miasteczko Sainte-Mère-Église na początku kampanii. Choć studio Infinity Ward dość luźno podeszło do projektowania zlokalizowanych w tej miejscowości budynków, to jednak znajdziemy w niej kilka charakterystycznych obiektów. Najsłynniejszym z nich jest bez wątpienia kościół, któremu malowniczo położona osada zawdzięcza swoją nazwę.


Na wieży świątyni znajduje się dziś pomnik upamiętniający Johna Steele'a, który w nocy z 5 na 6 czerwca 1944 roku wylądował właśnie na tym budynku. Spadochron należący do amerykańskiego skoczka pechowo zahaczył o konstrukcję kościoła, unieruchamiając żołnierza na sporej wysokości. Ranny Steele przez dobre dwie godziny obserwował, jak jego koledzy próbowali przejąć kontrolę nad osadą i udawał martwego, kiedy w okolicy pojawiali się wrogowie. Niemcy zorientowali się jednak, że wiszący nad nimi człowiek żyje i po uprzednim ściągnięciu mężczyzny z wieży, wzięli go do niewoli. Amerykanin niezbyt długo zaznał jenieckiej niedoli, bo przy pierwszej nadarzającej się okazji uciekł i dołączył do macierzystej dywizji, kontynuując walkę na tzw. froncie zachodnim. Za swoje wyczyny Steele otrzymał Brązową Gwiazdę, a także Purpurowe Serce - amerykańskie odznaczenie przyznawane żołnierzom, którzy zostali ranni na wojnie.

Kościół Sainte-Mère-Église wygląda w rzeczywistości zupełnie inaczej niż w grze.


Choć kościół w grze Call of Duty w niewielkim stopniu przypomina prawdziwą budowli, deweloperzy nie zapomnieli umieścić na jego wieży... Johna Steele'a. Amerykańskiego skoczka możemy zobaczyć podczas przemierzania miasteczka Sainte-Mère-Église (trzeci etap kampanii), w miejscu gdzie zgodnie ze scenariuszem misji likwidujemy hitlerowskie działo przeciwlotnicze. Studiu Infinity Ward należą się brawa za tego nietypowego easter egga, choć sam żołnierz w strzelaninie wygląda na martwego. Może właśnie wtedy udawał? Kto wie...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on SAP ERP


Latest Images