Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dokładnie 10 lat temu firma Valve zapowiedziała grę Half-Life 2: Episode Three

0
0
24 maja 2006 roku wydawało się, że serię Half-Life czeka świetlana przyszłość. Firma Valve oświadczyła tego dnia, że zakończono prace nad pierwszym dodatkiem do ciepło przyjętej przez fanów "dwójki", a także ujawniła, kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnych epizodów - drugiego i trzeciego. Plany amerykańskiego studia były niezwykle ambitne. Half-Life 2: Episode Two miał trafić do sprzedaży zaledwie kilka miesięcy później, natomiast wieńczący trylogię odcinek pod koniec 2007 roku. Tych obietnic nie udało się dotrzymać. Epizod drugi zadebiutował na Steamie ze sporą obsuwą, natomiast ten trzeci - najbardziej pożądany - nigdy nie został zrealizowany. Oczekiwanie na niego trwa już dziesięć okrągłych lat.


Opóźnienie premiery gry Half-Life 2: Episode Two łatwo deweloperom wybaczyć, gdyż oprócz nowego odcinka przygód Gordona Freemana, w zestawie The Orange Box otrzymaliśmy również strzelaninę Team Fortress 2 i nowatorską produkcję o nazwie Portal. Epizod trzeci to jednak inna bajka. W kolejnych latach Amerykanie udzielali lakonicznych informacji na temat zakończenia trylogii, a w końcu przestali o niej mówić w ogóle, odsyłając z kwitkiem wszystkich pytających o dodatek dziennikarzy. Do dziś ukazały się raptem trzy obrazki koncepcyjne z Episode Three, nie licząc ilustracji, które jeden z artystów firmy Valve - Andrea Wicklund - wrzucił w marcu 2008 roku do swojego portfolio na łamach serwisu Picasa, prawdopodobnie bez zgody swoich pracodawców. Jak nietrudno się domyślić, szybko zostały one usunięte.

Pierwszy obrazek koncepcyjny z gry Half-Life 2: Episode Three, opublikowany w 2007 roku.

Drugi obrazek koncepcyjny z gry Half-Life 2: Episode Three, opublikowany w 2008 roku.

Umorzenie prac nad kolejnym rozszerzeniem nie zostało dobrze przyjęte przez fanów, głównie dlatego, że autorzy zakończyli epizod drugi wstrząsającą sceną śmierci jednego z głównych bohaterów sagi. Dodatek sugerował również, że w kolejnym odcinku Gordon Freeman i Alyx Vance zwiedzą arktyczne tereny, gdzie znajdował się lodołamacz Borealis. Nie jest żadną tajemnicą, że statek ten należał do Aperture Science - fikcyjnej firmy zaprezentowanej po raz pierwszy w grze Portal.Wydawało się oczywiste, że Episode Three na dobre zwiąże obie produkcje i da ostateczne potwierdzenie, że akcja Half-Life'a i Portala rozgrywa się w tym samym uniwersum. Do niczego takiego jednak nie doszło.

Trzeci obrazek koncepcyjny z gry Half-Life 2: Episode Three, opublikowany w 2008 roku. Warto zwrócić uwagę na napis "Borealis", widoczny na kadłubie lodołamacza.

Dziś, dziesięć lat po zapowiedzi gry Half-Life 2: Episode Three, fani wciąż łudzą się, że opowieść doczeka się w końcu kontynuacji, jeśli nie w formie zaginionego epizodu, to w postaci pełnoprawnej, trzeciej odsłony serii. Mimo irytującego milczenia firmy Valve w tym temacie, szanse na to są całkiem duże. 3 marca 2015 roku deweloperzy oficjalnie potwierdzili istnienie drugiej generacji silnika Source, który prawdopodobnie będzie napędzał wszystkie przyszłe projekty tego studia. Miłośnicy serii nie wyobrażają sobie, żeby Half-Life 3 nie miał być jednym z nich.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images