Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Lokacja przedstawiona w trailerze gry Wiedźmin 3 zdobi ekran startowy Krwi i wina

0
0
Do premiery dodatku Krew i wino pozostało jeszcze kilka dni, ale dzięki opublikowanym niedawno tekstom opisującym wrażenia z rozgrywki i filmom, możemy uzyskać sporo informacji o tym, co nas czeka w trakcie wyprawy do krainy Toussaint. Naszą uwagę w tych materiałach przykuło ostatnio nowe menu główne gry Wiedźmin 3, które zostanie zaktualizowane po instalacji rozszerzenia. Widoczny tam budynek pozwala z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że prezentowana na ekranie scena odwołuje się wprost do ubiegłorocznego zwiastuna "Pamiętna noc", gdzie Geralt stoczył pojedynek z bruxą. Skąd take przypuszczenia? Zanim odpowiemy na to pytanie, ostrzegamy Was przed drobnymi spojlerami w kolejnym akapicie.


Przede wszystkim zwróćcie uwagę na widoczną w tle zrujnowaną stajnię z charakterystycznym spiczastym dachem. Nad wejściem do budynku znajduje się wąskie okienko, identyczne jak to pokazane w zwiastunie opracowanym przez węgierską firmę Digic Pictures. Mało tego, w drzwiach przechadza się wampirzyca w ludzkiej postaci, z którą Geralt zmierzył się w omawianym filmie. Autorzy przedpremierowych artykułów zdążyli już zdradzić, że starcie z bruxą odbędzie się w podziemiach winnicy Corvo Bianco (w trailerze bohaterowie walczą w stajni), a ta, jak już powszechnie wiadomo, będzie główną kwaterą wiedźmina podczas pobytu w Toussaint. Wydaje się logiczne, że deweloperzy mogli tak ważną lokację uwiecznić w menu, w końcu będzie ona stanowić dom dla naszego śmiałka - tego jednak przed premierą Krwi i wina potwierdzić nie możemy. Na razie musi nam wystarczyć informacja, że lokacja ze zwiastuna mocno przypomina miejscówkę z menu gry. Potwierdza to zresztą zamieszczony niżej film.

Przy okazji warto też dodać, że Biały Wilk paraduje w tej scenie w zbroi, która jest odświeżoną wersją pancerza z pierwszego Wiedźmina. W Krwi i winie jest to zestaw wiedźmińskiego rynsztunku ze szkoły mantikory, co również wiemy z przedpremierowych zapowiedzi.


O efektownym trailerze, który towarzyszył premierze podstawki w maju ubiegłego roku, wspominaliśmy na naszych łamach dwukrotnie. Najpierw Marcin Przybyłowicz potwierdził nam, że kołysanka słyszana w krótkim filmie zostanie uwzględniona w motywie przewodnim dodatku, potem wykazaliśmy, że sam zwiastun jest bezpośrednio związany z misją wykonywaną w Krwi i winie, która mogła stanowić część zawartości planowanej pierwotnie dla Dzikiego Gonu. Wspomniany utwór tytułowy od kilku dni znajduje się w sieci, więc możecie posłuchać go w tym miejscu


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles