Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Toussaint zobaczyliśmy już w opublikowanym rok temu zwiastunie gry Wiedźmin 3

0
0
Zaskoczeni? W ogóle nas to nie dziwi. Rok temu byliście zbyt zajęci odpalaniem gry Wiedźmin 3 na Waszych komputerach i konsolach, żeby dogłębnie analizować zwiastun "Pamiętna noc", opublikowany przez studio CD Projekt Red zaledwie kilka dni przed premierą Dzikiego Gonu. Część z Was mogła nawet zapomnieć, że widowiskowy film przedstawiał wymagające starcie Geralta z bruxą - pojedynek, z którego Białego Wilk ledwie uszedł z życiem. Chwila, moment. Z bruxą? Dokładnie! Nie dość, że w trailerze zobaczyliśmy wampirzycę nieobecną w pełnej wersji erpega, to na dodatek pojawiła się w nim panorama miasta Beauclair, które na ekranach monitorów i telewizorów ujrzymy dopiero 31 maja w dodatku Krew i wino. No i jeszcze ta kołysanka, której obecność w rozszerzeniu również została już potwierdzona.

Beauclair, stolica Toussaint

Choć pracownicy studia CD Projekt Red nigdy nie zapowiadali, że Geralt odwiedzi Toussaint w grze Wiedźmin 3, wspomniany zwiastun może być dowodem na to, że taka wizyta była brana pod uwagę przez deweloperów już podczas produkcji podstawki. Bo w końcu jaki sens miałoby tworzenie trailera, który z opowiedzianą w Dzikim Gonie historią nie ma absolutnie nic wspólnego? Dziś wiemy już, że zarówno bruxa, jak i Beauclair będą obecne w Krwi i winie, na dodatek wampirzyca ma pełnić w drugim rozszerzeniu rolę bossa, co zapowiada męczący i trudny pojedynek. Dokładnie taki sam, jak w "Pamiętnej nocy", która swoją drogą stanowiłaby dziś idealną zajawkę dla nadchodzącego dodatku, ale została opublikowana o rok za wcześnie.

Wyobraźnia sugeruje nam, że epizod w Toussaint był planowany na długo przed tym, zanim Wiedźmin 3 trafił do sklepów. Deweloperzy zdecydowali się jednak wyciąć ten wątek w całości, żeby doprowadzić wydanie gry do szczęśliwego końca, z czym był przecież spory problem - przypomnijcie sobie kilkukrotne przekładanie daty premiery erpega. Decyzja o anulowaniu prac nad wspomnianym fragmentem zapadła jednak odrobinę za późno, bo węgierskie studio Digic Pictures, które zrealizowało film "Pamiętna noc", dostało dokładne wytyczne od autorów gry odnośnie scenariusza trailera i uwzględniło w nim miasto Beauclair, widoczne na horyzoncie pod koniec projekcji. Co do tego, że jest to stolica Toussaint, nie ma najmniejszych wątpliwości - wystarczy porównać jego panoramę z budynkami widocznymi na obrazkach zapowiadających Krew i wino, żeby odnaleźć wiele punktów wspólnych. Węgrzy wywiązali się z powierzonego zadania, a żeby zwiastun się nie zmarnował, wylądował w internecie kilka dni przed premierą gry. Tak to wygląda z naszej perspektywy.


Oczywiście możemy też założyć, że autorzy z premedytacją wrzucili do sieci taki, a nie inny film, chcąc dać graczom namiastkę Krwi i wina zanim pojawiła się podstawka. Ma to głębszy sens, bo oba duże rozszerzenia zostały zapowiedziane w kwietniu 2015 roku, ponad miesiąc przed faktycznym debiutem Dzikiego Gonu.Zwiastun jednak wyraźnie reklamuje pełną wersję gry, kompletnie pomijając rzeczony dodatek. Ta operacja utwierdza nas w przekonaniu, że epizod w Toussaint był planowany na długo przed premierą Wiedźmina 3 i w pierwotnym zamierzeniu miał stanowić jego część. Nawet jeśli to wszystko nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, musicie przyznać, że na papierze wygląda dość rozsądnie. Prawda?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images