Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kołysankę ze zwiastuna gry Wiedźmin 3 można usłyszeć w dodatku Krew i wino

0
0
Kilka dni przed premierą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon do sieci trafił ostatni promujący ją zwiastun. "Pamiętna noc" skutecznie podtrzymała zainteresowanie fanów polską produkcją i dała nadzieję, że w trakcie ostatniej przygody Geralta z Rivii wędrowny zabójca potworów zmierzy się z Bruxą. Przygotowany przez węgierską firmę Digic Pictures trailer miał jednak niewiele wspólnego z finalnym produktem i demonicznej wampirzycy w nim nie uświadczyliśmy. Nie czas i miejsce, żeby dyskutować o tym, dlaczego studio CD Projekt Red zrezygnowało z tego pomysłu - liczy się fakt, że wycięte z pierwowzoru monstrum powróci w dodatku Krew i wino, a wraz z nim urocza kołysanka, którą mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć właśnie we wspomnianym zwiastunie.


W gęstwie wilk uśpiony leży
Wiatr kołysze nietoperze
Tylko ty jedna nie śpisz, strachem zdjęta
Bo cię dręczy upiór, ghul, wiedźma przeklęta
Ptaki milkną o zachodzie
Śpi już bydło w zagrodzie
Tylko ty jedna nie śpisz, strachem zdjęta
Bo wiedźmin cię dopadnie i spęta
Za trzos złota obetnie główkę, rączęta
Pokroi na kawałki, okruszki
Nie zostanie nic z mej duszki
Przyjdzie wiedźmin i cię zje

Kołysanka, której tekst możecie przeczytać powyżej, stanowi integralną część motywu przewodniego Krwi i wina, umilającego pobyt na głównym ekranie po instalacji rozszerzenia. W rozmowie z naszym serwisem potwierdził to kompozytor ścieżki dźwiękowej Wiedźmina 3, Marcin Przybyłowicz: "Analogicznie jak w Sercach z kamienia, utwór w menu głównym prezentuje wszystkie tematy przewodnie dodatku i kołysanka jest jednym z nich. Oprócz niej, znajdziemy tam oczywiście parafrazę motywu z podstawki oraz dwa nowe tematy, odwołujące się do ważnych dla fabuły postaci. W tym momencie nie zdradzę niczego więcej, gdyż nie chcę nikomu zepsuć niespodzianki".


Obecność Bruxy w drugim dodatku nie jest wielkim zaskoczeniem. O powrocie wampirzycy poinformowały nas przecież pliki tekstowe, które zostały zaktualizowane w patchu 1.12 (stąd wiedzieliśmy również o możliwości zdobycia domu przez Geralta). Wczoraj zostały one oficjalnie potwierdzone za pomocą fragmentów rozgrywki, przedstawiających starcie z tą istotą. Wciąż nie wiemy w jakim charakterze monstrum zagości w Krwi i winie, ale można spodziewać się, że zostanie ona jednym z bossów. Gdyby Bruxa nie pełniła w opowieści znaczącej roli, autorzy z pewnością nie trudziliby się z implementowaniem kołysanki do ścieżki dźwiękowej rozszerzenia, zwłaszcza, że za sprawą wspomnianego zwiastuna, utwór jednoznacznie się z tym potworem kojarzy. Mamy jedynie nadzieję, że autorzy gry postarają się o nagranie polskiej wersji kołysanki, bo w trailerze "Pamiętna noc" była ona wykonywana wyłącznie w języku angielskim.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles