Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Wiedźmin 3: Krew i wino ma 14 tysięcy linii dialogowych, ponad dwa razy więcej niż Serca z kamienia

0
0
W zalewie faktów o drugim dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego świadkiem jesteśmy dziś w sieci, szczególnie interesująca wydaje się być informacja o liczbie zawartych w Krwi i winie linii dialogowych. Studio CD Projekt Red ujawniło, że nowe rozszerzenie ma czternaście tysięcy mówionych kwestii, czyli przeszło dwa razy więcej, niż Serca z kamienia(6000). Wieść ta w zasadzie potwierdza to, co wiadomo już od dawna - wyprawa Geralta do krainy Toussaint będzie znacznie bardziej rozbudowana od przygody opublikowanej w październiku ubiegłego roku. Pod tym względem daleko jej jednak do podstawki.


Trudno jednoznacznie określić, ile Dziki Gon zawierał linii dialogowych, bo studio CD Projekt Red nigdy nie udzieliło takiej informacji po premierze "trójki". W październiku 2013 roku pojawiła się infografika zdradzająca liczbę mówionych kwestii (wówczas było ich ponad 30 tysięcy), ale nie był to wynik ostateczny. Potwierdzają to informacje płynące z brazylijskiego serwisu Globo, który w kwietniu 2015 roku oznajmił ustami jednej z osób odpowiedzialnych za lokalizację erpega, że sam Geralt w Wiedźminie 3 wypowiada ponad 70 tysięcy różnych zdań! To monstrualna ilość, jeśli weźmiemy pod uwagę, że inni bohaterowie też gadają jak najęci.

Znacznie ciekawiej prezentuje się porównanie Krwi i wina z innym ubiegłorocznym hitem, Falloutem 4. Jeszcze przed premierą tej gry Bethesda oznajmiła, że postapokaliptyczny sequel zawiera 111 tysięcy linii dialogowych, z czego jego główni bohaterowie wypowiadają ponad 13,000 zdań. Przypomnijmy, że wciąż aktualny rekord Guinnessa w kategorii RPG należy do Fallouta: New Vegas, zawierającego 65 tysięcy kwestii. W nowej edycji Księgi, która pojawi się pod koniec bieżącego roku, rezultat ten zostanie zapewne zmodyfikowany, a przynajmniej taką mamy nadzieję, bo w świetle prezentowanych wyżej liczb jest on już dawno nieaktualny.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images