Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jedno z trofeów w Uncharted 4 dedykowane jest wpadce z prezentacji gry na E3

0
0
To miało być ukoronowanie konferencji firmy Sony na ubiegłorocznych targach E3. Pod koniec imprezy, która odbyła się 15 czerwca 2015 roku w Los Angeles, pracownicy studia Naughty Dog wkroczyli na scenę, by pokazać efektowny fragment gry Uncharted 4. Tuż po odpaleniu przywiezionego na tę okoliczność dema, widoczny na ekranie Nathan Drake zastygł ku przerażeniu organizatorów w bezruchu. Bruce Straley (reżyser Kresu złodzieja) szybko sięgnął po zapasowego pada, ale również on nie był w stanie sprawić, że główny bohater zrobi choćby jeden krok. Wydawało się, że cała prezentacja skończy się gigantyczną wtopą. Tysiące ludzi oglądający na żywo przekaz z konferencji, przez pół minuty było świadkiem niemocy deweloperów, a jakby tego wszystkiego było mało, wpadka dotyczyła jednego z najważniejszych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4.


Organizatorom imprezy udało się jednak dość sprawnie zażegnać kryzys. Po odpaleniu dodatkowej konsoli trzymany przez Straleya pad zaczął wreszcie działać i pokaz mógł być kontynuowany. Zgromadzona w hali publiczność szybko zapomniała o początkowych niedogodnościach, bo prezentowane na ekranie wydarzenia z nawiązką je rekompensowały. Najpierw Nathan podjął szaloną ucieczkę jeepem po ulicach malowniczego miasteczka na Madagaskarze, by w końcu dopaść pędzący na złamanie karku wrogi konwój, eliminując uzbrojoną po zęby obstawę.


O opisanej wyżej wpadce przedstawiciele studia Naughty Dog wypowiedzieli się szerzej następnego dnia. Bruce Straley wyznał dziennikarzom, że omal nie dostał ataku serca gdy Nathan przestał reagować na wydawane mu komendy, ale przytomna reakcja ekipy technicznej uchroniła całą firmę od wizerunkowej klęski. Trwający trzydzieści sekund przestój wywarł jednak na deweloperach tak duże wrażenie, że postanowili  oni odnieść się do niego w samej grze. Wpadce zadedykowano ukryte trofeum o nazwie "Trema", które wymusza na graczu pozostanie w bezruchu dokładnie w tym samym miejscu, gdzie Drake zastygł na konferencji Sony.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images