Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Far Cry: New Dawn zawiera nawiązanie do... Call of Duty: Modern Warfare

0
0
Deweloperzy Ubisoftu nie stronią od wkładania do swoich sandboksów odniesień do innych gier, ale na ogół ograniczają się oni do produkcji stworzonych przez ich kolegów z firmy. Easter egg, któremu teraz poświęcimy trochę miejsca, jest niewątpliwie od tej reguły wyjątkiem, bo dotyczy konkurencyjnej strzelaniny. Już na początku zmagań w Far Cry: New Dawn możemy natknąć się na nawiązanie do serii Call of Duty, a konkretnie do zamkniętej już jakiś czas temu trylogii Modern Warfare. Rzecz dotyczy jednostki wojskowej Task Force 141.


Wspomniana grupa to międzynarodowy oddział do zadań specjalnych, w którego szeregach znajdują się komandosi z różnych zakątków globu. Jego działalność zainicjowano w 2016 roku (tuż po II wojnie domowej w Rosji, zakończonej zwycięstwem ultranacjonalistów), a jednymi z ważniejszych członków są John Price i John "Soap" MacTavish. Warto od razu nadmienić, że Task Force 141 jest jednostką wymyśloną przez autorów CoD-a, więc próżno szukać takiej formacji w rzeczywistości.


Task Force występuje również w grze Far Cry: New Dawn, choć nie w takiej samej postaci, jak w Modern Warfare. Emblemat jednostki można zobaczyć na kurtce Thomasa Rusha, jednego z kluczowych bohaterów debiutującej w piątek strzelaniny. Co ciekawe, umieszczona na ramieniu naszywka sugeruje, że wspomniany mężczyzna należał do grupy o numerze 65, a nie 141. Deweloperzy Ubisoftu zmodyfikowali również sam symbol. Została czaszka i charakterystyczne skrzydła, ale zamiast umieszczonego na środku miecza, w New Dawn widzimy nabój. Sama kurtka ma sugerować, że Rush ma wojskową przeszłość - ów jegomość nie występował w "piątce" i na starcie nie wiemy o nim praktycznie nic.


Easter egga możecie wypatrzyć zaraz pod odpaleniu gry, bo Thomas Rush paraduje we wspomnianej kurtce od początku zmagań.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images