Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Steam wypina się na Metro Exodus - gry nie da się już znaleźć w sklepie

0
0
Gry Metro Exodus nie da się już odnaleźć w ofercie Steama tradycyjną metodą. To pokłosie zaskakującego ruchu firmy Deep Silver, która kilka dni temu ogłosiła, że oczekiwany przez wielu tytuł w wersji na PC będzie dostępny tylko w sklepie Epic Games Store i po kilku godzinach wyłączyła możliwość jego kupna na Steamie. Wydawca zapewnił największemu konkurentowi firmy Valve wyłączność na sprzedaż strzelaniny aż do 14 lutego 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że po upływie tego czasu ekipa Gabe'a Newella przygarnie zabrany jej teraz produkt. Wszystko zależy od jej humoru, a po takim czasie wcale nie musi być ona zainteresowana powrotem syna marnotrawnego. Dobrze widać to właśnie po opisywanym ruchu. Wyłączając możliwość znalezienia gry, Steam traktuje ją tak, jakby nie istniała.


Choć Metro Exodus nadal formalnie znajduje się w sklepie, konkretnie w tym miejscu, to Steam nie pozwala już znaleźć gry za pośrednictwem wewnętrznej wyszukiwarki (o samym kupnie nie ma mowy już od kilku dni). Na razie nie wiadomo kto tak naprawdę odpowiada za ten ruch, bo takie działanie może też z powodzeniem wykonać wydawca. Świetnym tego przykładem była standardowa wersja Skyrima. Kiedy Bethesda rozpoczęła sprzedaż edycji specjalnej swojego hitu, to natychmiast wyrzuciła podstawową wersję z wyników wyszukiwania Steama, proponując użytkownikom serwisu jedynie droższą opcję. Ze zrozumiałych względów zabieg ten nie spotkał się z uznaniem fanów.

Napięcie spowodowane decyzją wydawcy gry Metro Exodus nie słabnie. Miłośnicy serii, niezadowoleni z przejścia strzelaniny do konkurencyjnego obozu, masakrują poprzednie odsłony cyklu w steamowych recenzjach i deklarują bojkot "trójki" aż do jej premiery na Steamie. Ponowne pojawienie się Exodusu w ofercie tego sklepu wcale nie jest jednak takie pewne. Wciąż nie wiemy w jaki sposób Gaben dokona kontruderzenia, a wydaje się wręcz pewne, że jakieś nastąpi. Valve mogłoby dać bana nie tylko na ten, ale na wszystkie przyszłe tytuły firmy Deep Silver, ograniczając jej dotarcie do swojej szerokiej bazy użytkowników. Trzeba pamiętać, że to wydawca zapowiedział, że gra powróci na Steama 14 lutego 2020 roku, a nie właściciele sklepu. Na steamowej karcie produktu nie ma żadnej nowej daty premiery. Valve honoruje pierwotny termin i ani słowem nie wspomina o tym, że Metro Exodus pojawi się w sprzedaży za rok.

Każdy, kto zdążył kupić Metro na Steamie, zagra bez problemu. Pozostali? Tutaj sprawa jest otwarta.

O tym, że wydawca nie do końca chciałby zrezygnować ze wspomnianej bazy użytkowników, dobrze świadczy jego ostatni, dość żenujący - dodajmy - ruch. Mimo że zablokowano sprzedaż Metro Exodus na Steamie, firma Deep Silver nie miała oporów, żeby na jej karcie opublikować newsa prezentującego arsenał dostępny w grze. Wiadomość ta została już usunięta.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Stwórz swoje własne wydawnictwo!


Labirynt / Prisoners 2013 pobierz darkwarez


Słowacki Juliusz - Lilla Weneda [Słuchowisko PL]


glo


》》HOT MAYA 《《


Gears 5 SPOLSZCZENIE


The Evil Within 2 Spolszczenie


Pyry tygodnia. Czarna za arogancję, biała za wielkiego ducha


Shahmaran (2023) (Sezon 1) / Lektor PL


AutoMapa 6.24 ( 2301 ) Polska / Europe ( PC_WinCE ) Cracked