Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani odkryli powód, dlaczego w grze The Division nie odpalają się misje dzienne

0
0
Twórcy gry Tom Clancy's The Division nie mają łatwego życia z jej fanami, którzy są w stanie wygrzebać z plików różne, nawet te najbardziej kompromitujące informacje. Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia wczoraj, kiedy to użytkownicy strzelaniny odkryli powód nagłych przerw w odpalaniu opcjonalnych misji, dostępnych tylko przez jedną dobę. Okazało się, że programiści szwedzkiego studia Ubisoft Massive zapisują te wyzwania w kodzie w bardzo prymitywny sposób, a ich absencja w pełnej wersji shootera spowodowana jest błędnie wpisanymi danymi. Dość powiedzieć, że jedno z zadań miało zakończyć się 31. kwietnia, a drugie rozpocząć się niedługo potem, choć jak powszechnie wiadomo, ten miesiąc ma tylko trzydzieści dni.


Problem z generowaniem misji dziennych w The Division pojawiał się do tej pory sporadycznie, więc generalnie mało kto przywiązywał do niego wagę, ale ostatnio proceder wyraźnie się nasilił. Jeden z użytkowników gry postanowił sprawdzić, gdzie tkwi przyczyna takiego stanu rzeczy i ku swojemu zdumieniu odkrył, że deweloperzy zapisują w pliku informacje o kolejnych wyzwaniach metodą kopiuj/wklej, zmieniając jedynie ich daty oraz podstawowe dane dotyczące poziomu trudności, lokacji i nagród. Szybko okazało się też, że misje dzienne zaplanowane są tylko do 25 maja włącznie - jeśli Szwedzi zapomnieliby ręcznie wprowadzić kolejne zadania po tym terminie, cała idea runęłaby jak domek z kart.


To jednak jest tylko jeden z powodów do wstydu. Kolejną kwestią pozostają błędy w samych datach. O 31. kwietnia już wspomnieliśmy, a to nie odosobniona wtopa. Zaplanowane na wczoraj misje dzienne (a były w sumie trzy) również nie mogły się odbyć, bo autorzy ustalili początek i koniec poszczególnych wyzwań na ten sam dzień! Podobny problem wystąpiłby również szóstego i siódmego maja, ale do tego pewnie już nie dojdzie, bo Szwedzi nieoczekiwanie poinformowali, że są świadomi pomyłki i postarają się ją wyeliminować w ekspresowym tempie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083