Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Rosjanie oburzeni plakatem, który będzie dodawany do gry Metro Exodus

0
0
Firma Deep Silver dwoi się i troi, żeby wykorzystać ostatnie dni przed debiutem gry Metro Exodus na jej promocję w mediach. Najnowszym pomysłem niemieckiego wydawcy jest bardzo ładny plakat panoramiczny, który przedstawia prawdopodobnie wszystkie zmutowane stworzenia, jakie napotkamy podczas eksploracji postapokaliptycznych pustkowi. Co najważniejsze, zgodnie z wolą deweloperów zostanie on dodany do wszystkich przedpremierowych zamówień za darmo, zarówno tych już złożonych, jak i tych, które dopiero złożone zostaną. Wydawałoby się, że taki bonus powinien przypaść do gustu wszystkim zainteresowanym, ale istnieje jeden kraj, gdzie oferta wzbudziła ogromne kontrowersje. Ten kraj to Rosja.


Rosyjscy fani serii Metro, których w tym kraju z oczywistych względów jest mnóstwo, nie zostawili wczoraj suchej nitki na plakacie. Złość wywołał w nich napis "Świat zwierząt postapokaliptycznej Rosji", który znalazł się w lewym, dolnym rogu ilustracji. Dla lepszego efektu został on stworzony cyrylicą, ale autor projektu (celowo lub nie) słowo "Rosja" ("Россия") zapisał z małej litery. U naszych sąsiadów wtopa ta spotkała się z wyjątkowo nieprzychylnym przyjęciem. W zmasowanym ataku najbardziej oberwało się rosyjskiemu wydawcy gry, firmie Buka Entertainment, która po lawinie negatywnych komentarzy obiecała wyeliminować literówkę. Z racji tego, że plakaty zostały już wydrukowane (na całym świecie dostępny będzie jeden i ten sam wzór), poprawione wersje otrzymają wyłącznie klienci z Rosji.


Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że za powstaniem serii Metro stoi ukraińskie studio 4A Games, a jak powszechnie wiadomo, nasi wschodni sąsiedzi nie pałają zbytnią sympatią do Rosjan po aneksji Krymu i wybuchu wojny w Donbasie. Rosyjscy fani uważają wręcz, że literówka została zrobiona przez grafika celowo, by ich upokorzyć. Czy tak było w istocie, tego nigdy się nie dowiemy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles