Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fallout 76 znów z kłopotami - fani odnaleźli pokój, który daje wszystkie przedmioty, nawet te jeszcze niewydane

0
0
Zła passa Bethesdy trwa. Po premierze Fallouta 76 i całej serii związanych z nim wtop, nowy rok również nie zaczął się dla popularnego producenta optymistycznie. Po kilku dniach wzmożonych poszukiwań fani postnuklearnego cyklu odnaleźli w końcu ukryty pokój deweloperski, w którym przechowywane są wszystkie przedmioty dostępne w tej grze. To duży cios dla samych autorów, bo dostęp do wspomnianego pomieszczenia kompletnie zaburza sens dalszych wędrówek po pustkowiach. Na tę chwilę wydawca ma jednak skuteczne, choć znów kontrowersyjne rozwiązanie. Każdy, kto do wspomnianego pokoju trafi, z automatu dostaje bana.


Obecność pokojów deweloperskich w grach Bethesdy nie jest niczym nadzwyczajnym - były one obecne w każdym erpegu tej firmy począwszy od Morrowinda. O ile jednak w przypadku gier nastawionych na tryb single player nie ma to większego znaczenia, możliwość oszukiwania, jaką daje dostęp do pomieszczenia w Falloucie 76, kładzie się cieniem na sieciowe zmagania. Warto dodać, że autorzy ewidentnie ułatwili sobie zadanie, kopiując pokój deweloperski prosto z Fallouta 4, bo ukryta lokacja wygląda identycznie jak w "czwórce". Oferuje ona jednak zupełnie inne przedmioty, w tym takie, które do tej pory były niedostępne dla wszystkich użytkowników (np. płatne akcesoria) i dotychczas niewydane. Oznacza to, że fani dowiedzieli się, jaka zawartość zostanie wkrótce udostępniona w formie dodatków DLC.


Bethesda ratuje się przed kompromitacją, stosując dość radykalne rozwiązanie. Po wejściu do pokoju deweloperskiego, konto Fallouta 76 zostaje z automatu zawieszone. Fani na Reddicie donoszą, że istnieje możliwość odblokowania gry, ale autorzy chcą wpierw dowiedzieć się, w jaki sposób dany delikwent do pomieszczenia się dostał. Wydaje się to zaskakujące, bo deweloperzy powinni być świadomi luk, które sami w grze pozostawili.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles