Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dziś są imieniny Adama i Ewy - pierwszych asasynów w historii świata

0
0
Choć mogłoby Wam się wydawać, że jest zupełnie inaczej, to jednak zwyczaj obchodzenia imienin zdobył popularność w zaledwie kilkunastu państwach świata. W naszym kraju zawdzięczamy go chrześcijanom, którzy już wieki temu konkretne dni roku przyporządkowali postaciom świętych lub błogosławionych. Szczególną datą w tym kalendarzu jest 24 grudnia, bo właśnie wtedy (w wigilię świąt Bożego Narodzenia) Kościół katolicki wspomina Adama i Ewę, czyli pierwszych ludzi. Tych samych, którzy według biblijnej Księgi Rodzaju zostali wygnani z Edenu po tym, jak skuszona przez Szatana kobieta zerwała rajskie jabłko z drzewa poznania dobra i zła.

Miasto Eden, w tle widoczna jest góra Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki.

O Adamie i Ewie w dniu ich imienin piszemy nieprzypadkowo, bo obie te postaci szczególną rolę pełnią w uniwersum Assassin's Creed. Według informacji przekazywanych nam przez lata przez autorów gier, Adam i Ewa byli hybrydami - istotami powstałymi przez stosunek cielesny przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji i podległych im ludźmi. Para mieszkała w Edenie - wysoce rozwiniętym pod względem technologicznym mieście Isu - i właśnie tam zdecydowała się uwolnić z kajdan narzuconych im przez wyżej rozwiniętą rasę. Adam i Ewa ukradli Rajskie Jabłko, a następnie próbowali uciec z miasta, wykorzystując do tego celu umiejętności swobodnego biegu, które tak dobrze znamy z serii Assassin's Creed. Ostatecznie zostali jednak powstrzymani przez nieznaną siłę, co przedstawia film zawarty w grze Assassin's Creed II.

Adam, przodek Desmonda.

Z punktu widzenia całego uniwersum, Adam i Ewa byli proto-asasynami, pierwszymi ludźmi, którzy wybrali wolną wolę. Co ciekawe, im też pośrednio zawdzięczamy powstanie ruchów kojarzonych dziś z największymi wrogami asasynów, czyli templariuszami. Pierwszym twórcą takiej organizacji był Kain, syn Adama i Ewy, który zabił swojego brata Abla, żeby pozyskać posiadane przez niego Rajskie Jabłko. Jak widać, w uniwersum Assassin's Creed odwieczny konflikt pomiędzy dwoma frakcjami jest znacznie starszy niż wielu z Was się wydawało. Dość powiedzieć, że Adam i Ewa podjęli próbę ucieczki z Edenu 75 tysięcy lat przed Chrystusem.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka - Adam jest przodkiem Desmonda Milesa, głównego bohatera kilku pierwszych gier z serii Assassin's Creed. Teoretycznie rzecz biorąc, nic nie stanęłoby na przeszkodzie, żeby barman mógł zbadać jego wspomnienia...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles