Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Prośbami i groźbami fani Spider-Mana wymusili dodanie słynnego kostiumu Pająka

0
0
Studio Insomniac Games przygotowało świąteczny prezent dla wszystkich fanów gry Spider-Man. Jest nią tzw. "Raimi suit", czyli nowy kostium dla Człowieka Pająka, który wygląda dokładnie tak samo, jak strój uszyty na potrzeby filmu Spider-Man z 2002 roku. Miłośnicy przygód superbohatera darzą dużą estymą to przebranie, bo swoimi wypukłymi zdobieniami znacznie wyróżnia się na tle innych uniformów. W podstawowej wersji swojego hitu deweloperzy nie wzięli jednak tej opcji pod uwagę, co społeczność przyjęła jękiem zawodu. Temat stroju często przewijał się potem w wątkach dedykowanych tej produkcji - doszło nawet do tego, że pracownicy firmy Insomniac Games byli w żenujący sposób nękani na Twitterze przez bardziej agresywnych fanów. Nie obeszło się nawet bez gróźb.


"Strój Raimiego" (w grze określany mianem "pajęczynowego") zawdzięcza swoją nazwę Samowi Raimiemu - reżyserowi trzech filmów z lat 2002 - 2007, gdzie w rolę Petera Parkera wcielił się Tobey Maguire. Pierwszy odcinek trylogii okazał się olbrzymim sukcesem komercyjnym, a fani komiksów ze Spider-Manem wreszcie doczekali się ekranizacji, której nie musieli się wstydzić. Uwagę wszystkich przyciągał też nowocześnie wyglądający strój głównego bohatera. Po latach okazało się, że fani darzą go dużym sentymentem, co najlepiej pokazała absencja kostiumu w wydanej kilka miesięcy temu grze. Społeczność domagała się dorzucenia przebrania w planowanych dodatkach DLC, ostatecznie firma Insomniac Games zdecydowała się go udostępnić za darmo w dzisiejszym patchu. Zrobiła przy tym niespodziankę, bo o swoim zamiarze wcześniej nie informowała.

Drugim mocno pożądanym strojem Spider-Mana jest ten ikoniczny, czarny, który Peter Parker uszył sobie po przymusowym rozwodzie z kosmicznym symbiontem. Jest jednak mało prawdopodobne, żeby firma Insomniac Games zdecydowała się w tym przypadku pójść na rękę fanom. Czarny strój zapewne pojawi się dopiero w ewentualnej kontynuacji gry, bo zapowiada się, że symbiont będzie tam istotnym elementem fabuły.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images