Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Sprawdziliśmy, ile razy Kratos wypowiada słowo "boy" w fabule gry God of War

0
0
W najnowszej odsłonie cyklu God of War Kratos praktycznie w ogóle nie zwraca się do swojego syna po imieniu, a sporo wypowiedzi skierowanych do chłopca kończy suchym słowem "chłopcze". Rzeźnik ze Sparty okazał się w tej kwestii tak konsekwentny, że wyraz ten (głównie w anglojęzycznej formie "boy" lub "boi") szybko zrobił furorę wśród fanów serii i stał się tematem wielu memów. Biorąc pod uwagę fakt, jak często Kratos po "chłopca" sięga, niespecjalnie nas to dziwi.


Kwestia użycia słowa "boy" nurtowała nas tak mocno, że w końcu postanowiliśmy sprawdzić, ile razy pada ono w grze. Skupiliśmy się wyłącznie na głównym wątku fabularnym, pomijając wszystkie zadania poboczne, a także kompletnie opcjonalne wizyty w dwóch światach: Niflheimie i Muspelheimie. Po drobiazgowej analizie naliczyliśmy w sumie 122 wystąpienia tego wyrazu, przy czym przeważająca większość z nich to mniej lub bardziej lakoniczne zdania wypowiedziane przez Kratosa bezpośrednio do Atreusa. W pozostałych przypadkach nasz śmiałek mówi o chłopcu w trzeciej osobie, przeważnie w rozmowach z innymi bohaterami niezależnymi. Są to jednak incydenty na tle całej reszty, bo stanowią one raptem 3% wszystkich "boyów" w God of War.

Jak już wspomnieliśmy, nie sprawdziliśmy opcjonalnych skoków w bok, podczas których Kratos również rozmawia z synem używając interesującego nas słowa. Na ten moment szacujemy, że w całej grze wyraz "boy" występuje nie więcej niż dwieście razy. Czy to dużo? Całkiem sporo. Jak na Spartiatę przystało, główny bohater wypowiada się bardzo oszczędnie i nie traci czasu na długie dyskusje z kimkolwiek.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images