Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Faworyzowanie Kasandry w Assassin's Creed: Odyssey nie pomogło - gracze wolą Alexiosa

0
0
Firma Ubisoft podzieliła się informacjami dotyczącymi preferencji użytkowników w kwestii wyboru bohatera w grze Assassin's Creed: Odyssey. Zdaniem Scotta Phillipsa, który był reżyserem ostatniej odsłony tej serii, fani zdecydowanie wolą Alexiosa od Kasandry. Z danych zebranych przez francuski koncern wynika, że na wcielenie się w postać mężczyzny decyduje się aż 2/3 posiadaczy produktu, czyli ok. 66% graczy. Deweloperzy są mocno zaskoczeni takim obrotem sprawy i nic dziwnego, bo to właśnie kobieta jest przez nich wyraźnie faworyzowana.


Jeszcze przed premierą gry świat obiegła informacja, że Kasandra jest postacią kanoniczną, a więc to ona de facto jest główną bohaterką Odysei. Wielu fanów przyjęło tę informację z niepokojem, bo obawiano się, że grę trzeba będzie ukończyć kobietą tylko po to, żeby poznać prawdziwe zakończenie opowieści. Dziś wiemy, że te obawy były na wyrost, bo z punktu widzenia fabuły nie zmienia się praktycznie nic - nowe Assassin's Creed podmienia po prostu postać, a prezentowane wydarzenia są identyczne. Nie ma zatem żadnego znaczenia, kim gramy.

Phillips jest jednak mocno zdziwiony, że różnica w preferencjach użytkowników okazała się tak znacząca. Deweloper twierdzi, że podczas przedpremierowych testów rywalizacja obu postaci o względy gracza była bardzo wyrównana i spodziewano się nawet, że z chwilą wejścia gry na rynek Kasandra uzyska minimalną przewagę. Pomóc miała z tym pewnością wspomniana informacja o kanonie (kobieta jest główną bohaterki książki), jak i równe traktowanie protagonistki w materiałach promocyjnych. Tak się jednak nie stało.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images