Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Red Dead Redemption 2 warto pobawić się wozem przewożącym ropę naftową

0
0
Wśród wielu typów wozów w Red Dead Redemption 2 znajdują się też takie, które na nadwoziu mają umieszczoną cysternę z ropą naftową. Takie pojazdy występują w świecie gry niezwykle rzadko - dość powiedzieć, że w głównym wątku fabularnym stykamy się z nimi raptem raz, w podzielonej na kilka epizodów misji "Dolewając ropy do ognia". Tymczasem okazuje się, że jest to najciekawszy wehikuł w całym produkcie firmy Rockstar Games, bo można z nim mocno poeksperymentować.


Cysterna jest interesująca ze względu na przewożoną ciecz. Po przestrzeleniu zbiornika przy pomocy rewolweru (lepiej nie używać do tego celu mocniejszych pukawek), zacznie z niego wyciekać ropa naftowa. Proces ten nie jest zakłócany przez ruch pojazdu, więc tę wiedzę można wykorzystać do stworzenia łatwopalnej ścieżki. Kiedy ta ostatnia zetknie się z otwartym ogniem (można to zrobić koktajlem Mołotowa, dynamitem lub po prostu, strzelając do cysterny), płomienie będą systematycznie poruszać się po całej rozlanej strudze, podpalając wszystko, co znajdzie się na ich drodze. Efekt końcowy można zobaczyć na filmie, który prezentujemy poniżej.


Jak już wspomnieliśmy, cysterna jest pojazdem rzadko występującym w świecie gry, ale niemal zawsze dostępny jest on w rafinerii Heartland Oil Fields, położonej na wschód od Valentine. Wyciągnięcie wozu z dobrze strzeżonej placówki może stanowić wyzwanie samo w sobie, ale da się to zrobić wyjątkowo łatwo, oddając kilka strzałów ostrzegawczych w pobliżu koni, najlepiej za płotem stanowiącym granice placówki. Wystraszone wierzchowce uciekną wówczas z obiektu, przez co przechwycenie wozu stanie się znacznie łatwiejsze.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images