Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Polska była promowana Wiedźminem w Nowym Jorku podczas Święta Niepodległości

0
0
Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa i właściciele serwisu NaTemat postanowili w nietypowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wykupując miejsce na cyfrowym billboardzie w bardzo prestiżowym miejscu - na nowojorskim Times Square. Dzięki tej inicjatywie, wszyscy obecni na placu mieszkańcy i turyści mogli co godzinę obejrzeć krótki film prezentujący różne osiągnięcia naszego kraju. Wśród tych osiągnięć znalazło się także miejsce dla Wiedźmina - serii gier wyprodukowanej przez studio CD Projekt Red.

Times Square to wizytówka Nowego Jorku i największy plac reklamowy na świecie.

"100 lat niesamowitości", bo pod takim tytułem wyświetlany był wspomniany film, to dla Unii przede wszystkim osiągnięcia sportowe - pięć goli strzelonych przez Roberta Lewandowskiego w dziewięć minut, podwójne złoto siatkarzy na Mistrzostwach Świata i spektakularny wyczyn Aleksandra Doby, który w sumie trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, w tym jako pierwszy człowiek samotnie (jakby tego było mało, miał wówczas 64 lata). Nie zabrakło także odniesienia do upadku komunizmu, zapoczątkowanego przez zwykłego elektryka z Gdańska, Lecha Wałęsy i żartobliwego nawiązania do popularnej w Stanach Zjednoczonych wody mineralnej Poland Spring, która produkowana jest w miejscowości... Poland. Dla fanów elektronicznej rozrywki największym rarytasem będzie jednak uwzględnienie w reklamie serii gier Wiedźmin, której animacja złożona była ze scen z trzeciej odsłony cyklu, Dzikiego Gonu.


Pomysłu gratulujemy, bo z pewnością taka forma reklamy i w takim miejscu (billboardy na Times Square należą do najdroższych na świecie) jest godna uznania. Jesteśmy jednak ciekawi, jak na spot zareagował twórca przygód Geralta z Rivii, czyli Andrzej Sapkowski. Jeśli miał okazję go zobaczyć, to z pewnością mocno się zagotował.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images