Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ktoś zbadał, jak upływa czas w grze Red Dead Redemption 2 - wyniki są ciekawe

0
0
Twórcy Red Dead Redemption 2 w dość zaskakujący sposób podeszli do kwestii upływu czasu. Choć doba w najnowszym westernie Rockstara trwa 49 minut czasu rzeczywistego (oficjalny poradnik twierdzi, że jest to 48 minut), to jednak godzina jest godzinie nierówna. Po zapadnięciu zmroku czas płynie zdecydowanie szybciej niż w południe, przez co odnosi się wrażenie, że noc kończy się bardzo szybko. Tak jest w istocie. Jeden z fanów z zegarkiem w ręku policzył, ile minut trwa jedna godzina w tej grze i doszedł do zaskakujących wniosków.


Zdecydowanie najwolniej czas płynie pomiędzy godz. 11:00 i 12:00, bo aż 2 minuty i 57 sekund. Dla porównania, najszybciej mija czas pomiędzy północą, a godz. 1:00 - zaledwie 65 sekund. Wartości te zmieniają się w ciągu dnia - od północy do południa godziny się wydłużają, popołudniu skracają. Cała noc w Red Dead Redemption 2 trwa zaledwie 11 minut, co oznacza, że słońce unosi się nad horyzontem przez 78% doby. Generalnie zmrok jest zjawiskiem w tej grze stosunkowo rzadkim, a ciemność mija bardzo szybko.

Podejście Rockstara do kwestii nocy w RDR 2 jest bardzo ciekawe, bo w GTA V Ci sami deweloperzy nie manipulowali w takim stopniu czasem. Doba pochłaniania tam 48 minut czasu rzeczywistego, a czas płynął równo, przez co każda godzina, bez względu na porę dnia, trwała dokładnie dwie minuty. Być może wpływ na taką decyzję miała specyfika tytułu. W westernie mamy niewiele sztucznych źródeł światła, a do oświetlania drogi służy jedynie lampa naftowa lub górniczy kask z czołówką, który znajdujemy w nieczynnej kopalni. To sprawia, że nocą w Red Dead Redemption 2 jest naprawdę ciemno,a to może sprawiać problem podczas eksploracji otoczenia. Co prawda w sukurs graczom przychodzi światło księżyca (gra ma zaimplementowany pełny cykl faz, więc podczas pełni jest najjaśniej), ale naturalny satelita nie zawsze jest widoczny.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images