Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jak dostać się do Meksyku w grze Red Dead Redemption 2?

0
0
Otrzymaliśmy kolejny dowód na to, że firma Rockstar Games planowała w jakiś sposób wykorzystać teren znany z gry Red Dead Redemption w drugiej odsłonie tej serii. Tym dowodem jest możliwość przemierzenia całego obszaru po meksykańskiej stronie mapy, który był dostępny w "jedynce". Deweloperom wydawało się, że skutecznie wyeliminowali taką opcję, bo z rzeki San Luis usunęli wszystkie mosty, a głęboka woda jest naturalną barierą dla marnego pływaka, jakim jest główny bohater. Jednemu z fanów udało się jednak przedrzeć do zakazanej krainy, a wykorzystał on do tego celu glitch związany z konstrukcją lokacji.


Granicę można przekroczyć w pobliżu Morza Coronado, ale wymaga to odrobiny cierpliwości. Dla Waszej wygody udokumentowaliśmy cały proces na zamieszczonym niżej filmie, ale zanim weźmiecie się za jego obejrzenie, lojalnie uprzedzamy Was o potencjalnych spojlerach. Meksyk, podobnie jak stan New Austin po amerykańskiej stronie rzeki, staje się dostępny dopiero w epilogu. Oznacza to, że akcja w tej części gry toczy się już po zamknięciu wątku gangu Dutcha. Choć staraliśmy się ustrzec Was przed informacjami podanymi na tacy wprost, bardziej subtelnych wskazówek po prostu nie dało się uniknąć.

Meksyk w grze Red Dead Redemption 2 to obszar bez większego znaczenia, bo pomijając nieliczne wyjątki, nie znajdziemy w nim żadnych istotnych lokacji z "jedynki". Autorzy przygotowali cały teren, ale nie zdołali go "uzbroić", co jest w pewnym sensie sytuacją podobną tej, która dotyczy stanu New Austin. Trudno powiedzieć, po co deweloperzy zadawali sobie trud, żeby ten obszar w ogóle odtworzyć. My wyznajemy teorię, że Rockstar Games chciał wrzucić remake pierwszej gry z serii bezpośrednio do Red Dead Redemption 2, ale z braku czasu ten plan nie został wykonany. Nie jest oczywiście wykluczone, że deweloperzy do tematu nie wrócą. Biorąc pod uwagę fakt, jak kapitalną produkcją RDR 2 jest, z chęcią zobaczylibyśmy bezpośredni sequel stworzony właśnie na tym silniku.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images