Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiemy, jak długo trwa pełne zapuszczanie włosów i brody w grze Red Dead Redemption 2

0
0
W Red Dead Redemption 2 firma Rockstar Games radykalnie zmieniła podejście do tematu fryzur, w jakich paradować może główny bohater gry. Do tej pory Amerykanie traktowali temat w dość rozrywkowy sposób, np. w serii Grand Theft Auto całkowicie ogolona postać mogła przyjść do fryzjera i jednym klikiem zmienić uczesanie na efektowne afro. W RDR2 Arthur Morgan na takie luksusy pozwolić sobie już nie może. To aktualna długość włosów i zarostu decyduje o tym, co golibroda jest w stanie zrobić z głową naszego śmiałka.


Zmiana podejścia wymusiła na deweloperach konieczność uwzględnienia procesu powstawania zarostu w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście czymś rewolucyjnym, bo wcześniej było ono już zaimplementowane w grach Wiedźmin 3: Dziki Gon (tutaj brana pod uwagę była wyłącznie broda Geralta) czy Ark: Survival Evolved, ale w produkcjach Rockstara stanowi absolutną nowość. Morganowi systematycznie odrasta owłosienie na całej głowie wraz z upływem wirtualnych dni. Z racji tego, że niekiedy fabuła popycha czas mocno do przodu, po ukończeniu niektórych zadań broda i włosy urosną samoistnie, bez żadnej kontroli z naszej strony.

W Red Dead Redemption 2 proces zapuszczania włosów i zarostu podzielono na dziesięć etapów, a działa on bardzo prosto - po upływie z góry określonego czasu (na początku szybciej, potem wolniej) owłosienie Arthura robi się dłuższe. W przypadku fryzury Morgana uwzględniono jednak tylko siedem takich poziomów. Oznacza to, że kiedy włosy przestaną już rosnąć, to nasza broda nadal może się powiększać. Co ciekawe, kolejne interwały mocno różnią się pod względem czasowym. I tak, od poziomu zerowego do czwartego można dojść w 16 wirtualnych dni (prawie 13 godzin w czasie rzeczywistym), ale 16 dni potrzebujemy również, by przejść z poziomu ósmy na dziewiąty.

Dzięki precyzyjnym danym uzyskanym od Rockstara jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić, ile trwa cały proces. Zakładając, że Arthur Morgan wyszedł od golibrody gładko ogolony na całej głowie, uzyskanie pełnej długości włosów zajmie mu 68 dni, czyli ponad 54 godziny ciągłego grania! W przypadku brody potrwa to jednak dłużej, bo aż 126 dni, co przekłada się na blisko 101 godzin czasu rzeczywistego.


Choć gra Red Dead Redemption 2 to gra potwornie długa, czas oczekiwania na efektowny zarost można skrócić. Pomagają w tym toniki na porost włosów, które opisany wyżej proces przyspieszają dwukrotnie. Mało tego, jeśli wypijemy dwie mikstury naraz bonus zostanie pomnożony przez dwa, a gdy zdecydujemy się pochłonąć trzy toniki jeden po drugim, broda i włosy będą rosnąć ośmiokrotnie szybciej. To już brzmi całkiem sensownie, nieprawdaż?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images