Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Pozew fanów serii Battlefield zmusił firmę Electronic Arts do spełnienia obietnicy

0
0
Był czerwiec 2011 roku, na targach E3 odbyła się wielce oczekiwana przez miłośników marki PlayStation konferencja firmy Sony. W jej trakcie pokazano wiele nadchodzących gier, w tym również trzecią odsłonę serii Battlefield, przygotowywaną przez szwedzkie studio DICE dla Electronic Arts. To właśnie podczas tej prezentacji padła rajcująca fanów obietnica: do każdej limitowanej edycji strzelaniny, która miała zadebiutować już w październiku, wydawca zobowiązał się dorzucić za darmo Battlefield 1943 na PlayStation 3. Dodatkowa zachęta do zamówienia produktu w przedsprzedaży przyniosła oczekiwane owoce - ludzie zaczęli kupować droższą wersję nadchodzącego shootera. Kiedy ten pojawił się wreszcie na rynku, szybko okazało się, że prezentu na płycie nie ma i nie będzie.

BF 1943 to - na razie - ostatnia odsłona tej serii, która (w całości) rozgrywała się podczas II wojny światowej.

Elektronicy do ostatniej chwili ukrywali tę decyzję i poinformowali o niej dopiero w dniu premiery Battlefielda 3. W ramach zadośćuczynienia zobowiązano się ofiarować użytkownikom konsoli PlayStation 3 wszystkie nadchodzące dodatki DLC o tydzień wcześniej, co oznaczało, że posiadacze sprzętu firmy Sony będą mogli przetestować nowe mapy przed właścicielami Xboksów 360 i pecetów. Nie była to wielka niespodzianka, bo już we wrześniu 2011 roku ogłoszono, że rozszerzenie Powrót do Karkand pojawi się z wyprzedzeniem na PS3 i podejrzewano, że podobne akcje zostaną przeprowadzone w przyszlości - próba rekompensaty za brak Battlefielda 1943 taką umowę pomiędzy Sony i EA niejako potwierdziła.

Mogłoby się wydawać, że na tym historia się zakończy, ale do działania przystąpili sfrustrowani fani. Miłośnicy serii złożyli pozew zbiorowy przeciwko firmie Electronic Arts, żądając ukarania wydawcy za nieuczciwe praktyki w reklamowaniu swojego produktu. Sprawą zajęła się amerykańska kancelaria prawna Edelson McGuire, której już po kilku dniach od nagłośnienia afery udało się dojść do porozumienia z pozwaną stroną. W ramach ugody Elektronicy zobowiązali się udostępnić wszystkim posiadaczom gry Battlefield 3 cyfrową wersję obiecanej wcześniej strzelaniny, co oczywiście usatysfakcjonowało głównych zainteresowanych. Battlefield 1943 rozdawano do końca 2011 roku - najpierw otrzymali je Europejczycy (26 listopada), potem Amerykanie (10 grudnia), a 17 grudnia konsolowcy mieszkający w Azji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images