Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Dying Light: The Following porusza wątek Krwawego Barona z Wiedźmina 3

0
0
Udowodniliśmy Wam w ostatnich dniach, że gra Dying Light: The Following to prawdziwa kopalnia różnej maści easter eggów, jednak żadna z niespodzianek przygotowanych przez firmę Techland nie zrobiła na nas tak dużego wrażenia, jak ta. W trakcie wykonywania zadania pobocznego o nazwie Susza, które zachęca nas do złożenia ponownej wizyty w starej pompowni wody, możemy przysłuchać się arcyciekawej rozmowie dwóch oprychów. Bandyci przekomarzają się pomiędzy sobą na temat losu nieznanego z imienia człowieka i jego rodziny. Każdy, kto miał okazję rozwiązać zagadkę Krwawego Barona w Wiedźminie 3, szybko zorientuje się, że opowieść o tajemniczym jegomościu pokrywa się z wydarzeniami, których świadkiem byliśmy w Dzikim Gonie. Szczegóły znajdziecie poniżej, wcześniej jednak tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami, gdyż w kolejnym akapicie poruszona zostanie kwestia obu zakończeń wątku Filipa Stengera, czyli namiestnika z Wrońców.


Na rozmawiających bandytów natkniecie się od razu po wpłynięciu rurą do budynku, więc jeśli chcecie w spokoju wysłuchać tego, co oprychy mają do powiedzenia, postarajcie się nie narobić hałasu. Obaj panowie próbują przekonać się nawzajem do swoich racji, przedstawiając wykluczające się zakończenia wątku Krwawego Barona z Wiedźmina 3. Pierwszy z nich twierdzi, że ich kolega spędza czas u boku swojej ukochanej w górach, a jego kobiecie udało się w końcu wyleczyć z nękających ją przypadłości. "Takim czymś" w Dzikim Gonie są oczywiście dantejskie sceny z kasztelu, gdzie Filip Stenger po pijaku uderzył swoją ciężarną żonę Annę i doprowadził do śmierci ich drugiego, nienarodzonego jeszcze dziecka. Po tym wydarzeniu, Anna uciekła z Wrońców wraz z nastoletnią córką, a następnie schroniła się na bagnach, gdzie szybko wpadła w sidła Pań Lasu. Jeśli ten wątek zakończy się w Dzikim Gonie "szczęśliwie", baronowi udaje się w końcu odnaleźć zniewoloną kobietę - nie dowiadujemy się jednak, czy małżonka faktycznie zdołała się wyleczyć, a to sugeruje bandyta. Drugi z oprychów koncentruje się z kolei na negatywnym zakończeniu tego wątku, gdzie Stenger odnosi porażkę podczas próby odzyskania Anny. Dręczące go wyrzuty sumienia doprowadzają w końcu do najgorszego scenariusza. Krwawy Baron popełnia samobójstwo, wieszając się na drzewie.


W kłótni bandziorów przewija się także temat córki barona, Tamary Stenger. Dzięki Wiedźminowi 3 wiemy, że po ucieczce z Wrońców dziewczyna odwiedza miasto Oxenfurt i wstępuje do Kościoła Wiecznego Ognia. Ten gra pierwsze skrzypce w szeroko zakrojonych polowaniach na czarownice, możemy się jedynie domyślać, że Tamara również zostaje łowczynią wiedźm.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Mesothelioma and Asbestos


Latest Images